Українські війська просунулися під Бахмутом.
ЗСУ перетнули залізницю поблизу Андріївки, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Ситуація в Харківській та Луганській областях
Російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Синьківки, Іванівки, Берестового та Стельмахівки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові розширили свої позиції на лівому березі Дніпра
Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська, ймовірно, відновлять наступальні дії на Петропавлівку з півночі, спробують вийти на трасу Н26 Куп'янськ-Сватове з Першотравневого (24 км на схід від Куп'янська) та спробують прорвати українську оборону в Степовій Новоселівці найближчим часом.
Машовець також повідомив, що частини 15-го мотострілецького полку РФ наступали на південний захід від Першотравневого і досягли невідомого часткового успіху, а частини 272-го мотострілецького полку намагалися просунутися до Стельмахівки.
Бої у Донецькій області
Українські війська 7 листопада продовжили наступальні дії під Бахмутом і, як повідомляється, просунулися.
ЗСУ перетнули залізницю поблизу Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута).На Соледарському напрямку на північ від Бахмута йдуть позиційні бої.
Російські війська безуспішно атакували поблизу Богданівки, Хромового, Андріївки та Кліщіївки. Міноборони РФ повідомило, що підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ) діють на північ від Бахмута.
Війська РФ незначно просунулися вздовж залізничної колії поблизу Степового (3 км на північний захід від Авдіївки).
Російські "воєнкори" стверджували, що сили РФ нібито просунулися вздовж річки від Водяного в напрямку Первомайського і що вони начебто контролюють терикон на північ від Авдіївки, але українська артилерія заважає закріпити там свої позиції.
Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Степового, Авдіївки, Тоненького та Первомайського.
Російський військовий блогер заявив, що війська РФ перейшли до "повзучого наступу" на Авдіївському напрямку після того, як провели "важкий наступ" у перші дні атак, що свідчить про те, що темп російських наступальних операцій у цьому районі сповільнився.
Інший російський блогер стверджував, що війська відчувають нестачу комплексів радіоелектронної боротьби (РЕБ) на Авдіївському напрямку, що дозволяє українським силам встановити контроль над повітрям у цьому районі.
Український Генштаб повідомив, що російські сили безуспішно атакували поблизу Мар'їнки та Красногорівки. Російський агрегатор новин стверджує, що 6 листопада точилися позиційні бої в Мар'їнці та зустрічні бойові дії на західних околицях Мар'їнки та Новомихайлівки.
Українські сили не проводили жодних заявлених або підтверджених наступальних операцій на захід чи південний захід від міста Донецьк 7 листопада.
"Південна вісь"
Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські штурми поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки). Російський "воєнкор" стверджував, що українські сили також відбивали російські штурми біля Приютного.
Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалий штурм поблизу Червоного (6 км на схід від Гуляйполя).
Українські війська продовжували наступати на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. Російські блогери стверджували, що сили РФ нібито відбили українські штурми на захід від Роботиного та поблизу Вербового.
Російський військовий блогер стверджував, що українські війська закріпилися в невизначених лісових районах поблизу Вербового, і відсутність російського контролю над повітрям у цьому районі ускладнює вогонь російської артилерії по цих позиціях. Він заявив, що українська розвідгрупа підійшла до західного Вербового і в цьому районі триває зіткнення зі стрілецької зброї.
Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили відбили російські штурми біля Роботиного та на північний захід від Вербового. Російський медіа-агрегатор стверджував, що російські сили нібито контратакували поблизу Копані 6 листопада, але не уточнив результат.
У Міноборони РФ заявили, що російська ППО вранці 7 листопада нібито перехопила 17 українських безпілотників над Чорним морем і окупованим Кримом.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що Повітряно-космічні сили Росії здійснили два патрулювання Чорного моря з 28 жовтня по 3 листопада штурмовиками МіГ-31.
Російські війська нещодавно перекинули щонайменше чотири штурмовики МіГ-31 на аеродром Бельбек в окупованому Криму після того, як президент Росії Володимир Путін 18 жовтня оголосив, що російські ВКС почнуть патрулювати повітряний простір над Чорним морем.
Машовець, зокрема, додав, що літаки МіГ-31, які патрулювали Чорне море, злітали з аеродрому Моздок в республіці Північна Осетія-Аланія та аеродрому Саваслейка в Нижньогородській області замість аеродрому Бельбек в окупованому Криму.
6 листопада, росіяни атакували авіаційною ракетою плацдарм ЗСУ на лівому березі Дніпра.
ЗСУ завдали ракетного удару по штабу російського угруповання військ Дніпро в Херсонській області 1 листопада. Російський "воєнкор" стверджував, що українські війська запустили крилаті ракети Storm Shadow і протикорабельні ракети "Нептун" по цілі в селі Стрілкове Херсонської області на Арабатській косі. Російська ППО перехопила лише половину ракет.
Коментарі