Ситуація з дефіцитом пального на ринку покращиться із середини травня завдяки налагодженню постачання з Європи.
Іде ресурс, який уже законтрактований. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус на брифінгу в Медіацентрі Україна.
"Очікуємо, що із середини травня покращуватиметься ситуація і ці черги минуть. Можна буде спокійно заправлятися на АЗС", - сказав Герус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Західна зброя не завадить Росії перемогти у війні - Пєсков
Він зауважив, що нинішня ситуація на ринку пального зумовлена кількома чинниками.
Зокрема, зупиненням Кременчуцького нафтопереробного заводу через ракетні обстріли російських загарбників, який був основним виробником пального в Україні.
Крім того, Росія здійснювала ракетні обстріли нафтобаз. І внаслідок цього знищено та пошкоджено 15 об'єктів, що спричиняє труднощі зі зберіганням пального.
Депутат також відзначив переорієнтування ринку на поставки пального із країн Західної Європи замість постачання з Білорусі. За його словами, виникли логістичні труднощі через блокування українських морських портів і брак бензовозів.
"Ми очікуємо, що найближчим часом ринок переорієнтується і будуть ритмічніше постачання з країн Європи", - зазначив Герус.
Депутат звернув увагу на питання лібералізації цінового регулювання на ринку пального. Він нагадав, що уряд уже прийняв деякі рішення у цьому напрямку.
Герус також відзначив і вплив психологічного чинника на виникнення дефіциту пального.
"Створився певний ажіотаж як психологічний чинник. Кількість пального, яке в нас було три тижні тому, і кількість пального, яке є сьогодні, не змінилося. Змінилася кількість автомобілістів, які хочуть заправитися", - зауважив депутат.
Раніше перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко зазначав, що в Україні через кілька днів уже не буде бракувати пального. Ціни зміняться, однак можливість придбати пальне для автотранспорту буде. На початку воєнного стану в Україні ухвалили потужну податкову й митну реформу та звільнили від митних зборів більшість груп товарів, змогли дати такі умови, що частина бізнесу може працювати фактично на єдиному податку в 2%.
Коментарі