пʼятниця, 08 травня 2020 14:31

У Київському СІЗО відкрили платні камери: умови, розцінки і законність "новинки"
11

Із 8 травня в Київському слідчому ізоляторі запрацювали 4 платні камери з поліпшеними умовами розміщення
Фото: facebook.com/Denis Malyuska
Із 8 травня в Київському слідчому ізоляторі запрацювали 4 платні камери з поліпшеними умовами розміщення
Із 8 травня в Київському слідчому ізоляторі запрацювали 4 платні камери з поліпшеними умовами розміщення
Із 8 травня в Київському слідчому ізоляторі запрацювали 4 платні камери з поліпшеними умовами розміщення
Із 8 травня в Київському слідчому ізоляторі запрацювали 4 платні камери з поліпшеними умовами розміщення

Із 8 травня в Київському слідчому ізоляторі запрацювали 4 платні камери з поліпшеними умовами розміщення. Це - одна двомісна, одна тримісна і дві чотиримісні. Вартість розміщення залежить від терміну перебування: 2 тис. грн за добу, 8 тис. грн за тиждень і 12 тис. грн за місяць.

Наступного тижня за камеру можна буде заплатити онлайн на сайті "Онлайн будинок юстиції", повідомив у Facebook міністр юстиції Денис Малюська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністр побачив облуплені стіни СІЗО й анонсував законопроєкт про звільнення ув'язнених

"Отримані кошти СІЗО будуть спрямовувати на підтримання належних умов утримання в безкоштовних камерах і на покриття собівартості утримання камер із поліпшеними умовами", - зазначив Малюська.

Він додав, що ще одна мета створення таких камер - прибрати корупційні схеми в СІЗО, щоб "замість хабара гроші за ліпшу камеру йшли офіційно в бюджетний спецфонд".
Міністр підкреслив, що камери з поліпшеними умовами зʼявляться саме у слідчих ізоляторах - місцях, де утримуються люди, щодо яких немає вироку суду.

"Що стосується злочинців (щодо яких вироки набрали законної сили), то їм жодні поліпшені умови за гроші створювати не будуть", - уточнив Малюська.

Створення платних камер у СІЗО є порушенням Закону про попереднє ув'язнення. За ним забороняється будь-яка дискримінація за майновим, релігійним, політичним та іншими станами, каже колишній голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кожна в'язниця живе за своїми законами. Пенітенціарна система скотилася до міжусобиць" - колишній голова служби

"Ці камери не забезпечать потреб усіх бажаючих ними скористатися. Місць покращеного комфорту має бути 2,5 тисячі, аби кожен міг скористатися таким правом. Друге - гроші за платні камери будуть зараховуватися на спецрахунок установи. А отже не матимуть цільового призначення. Зокрема, не будуть спрямовуватися виключно на підтримання належних умов утримання в безкоштовних камерах. Оскільки зі спецрахунку можна купувати все. І третє - потрапити в таку камеру можна буде після позитивного розгляду заяви арештанта. Тобто, щоб розгляд був позитивний, знову потрібно буде заплатити гроші в кишеню. Таким чином, прибравши одну корупційну складову - автоматично запустили іншу. Тим часом, блатні камери в Київському сізо ніхто прибирати не збирається. Мікрохвильовки, мультиварки, душові кабіни, унітази є в багатьох "безкоштовних" камерах. А вартість перебування в хороших умовах в СІЗО за місяць становить приблизно $300-500", - розповів кореспондентові Gazeta.ua Сергій Старенький.

Додав, що такі платні камери вже були в Київському СІЗО у 2002-2009 роках. Були закриті через зловживання персоналу і зловживання в'язнів. Про існування такої практики у світі, як платні камери у слідчих ізоляторах, йому невідомо.

2016 року ліквідували Державну пенітенціарну службу, її повноваження передали Міністерству юстиції. Говорили про реформи. Теперішній міністр юстиції Денис Малюська каже, що будуватиме систему з нуля.

Зараз ви читаєте новину «У Київському СІЗО відкрили платні камери: умови, розцінки і законність "новинки"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути