Сполучені Штати Америки аналізують свої операції з безпілотниками в районі Чорного моря. Після того, як Росія збила американський дрон MQ-9 Reaper, там зважують витрати та вигоди від польотів.
Водночас США не відмовляться повністю від використання безпілотників, хоча мають й інші потенційні можливості для збору інформації, зокрема, супутники-шпигуни. Про це повідомляє CNN з посиланням на неназваних офіційних осіб.
У США також аналізують шляхи зниження ризиків ескалації під час запусків БПЛА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака росіян на американський безпілотник: Білий дім зробив заяву
За інформацією видання, американські військові відправили таку ж модель безпілотника, MQ-9 Reaper, із завданням приблизно в тому ж районі над Чорним морем невдовзі після зіткнення. Він мав оглянути місце і спостерігати за росіянами, які шукають уламки.
"Пентагон планує проаналізувати загальні витрати та вигоди від виконання цих місій, порівнявши потенційну розвідувальну цінність конкретного маршруту із ризиком ескалації конфлікту з Росією", ‒ йдеться у повідомленні.
Найближчим часом у США планують запустити ще один безпілотник над Чорним морем. Це відповідатиме звичайному розпорядку.
14 березня російський винищувач Су-27 збив американський безпілотник MQ-9 над Чорним морем, повідомило Європейське командування Збройних сил США. Державний департамент США викликав російського посла.
Зіткнення російського літака з американським безпілотником відбулося за 120 км від тимчасово окупованого Криму, сказали у Пентагоні.
Коментарі