Суддя Приморського райсуду Одеси Віктор Попревич, який виніс вирок одеським активістам Сергію Стерненку і Руслану Демчуку, наявність біля свого будинку в Донецьку бюстів Сталіна та Леніна не може прокоментувати. Оскільки з 2014 року не відвідував Донецьк.
А якби навіть бюсти там були, то це не свідчить про його симпатії до вождів комунізму, Про це заявили в пресслужбі суду.
"Навіть за умови наявності таких бюстів біля воріт будинку ця обставина, очевидно, не свідчить про симпатії власника, яким не є Попревич, до режиму вказаних осіб. А навпаки є глузуванням над ними", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сергія Стерненка на 7 років відправили за ґрати: що відомо про активіста, його діяльність і кримінальні справи
Також у суді прокоментували те, що суддя ухвалює рішення російською мовою та не направив до Єдиного реєстру судових справ близько 2 тис. судових рішень. На думку колег, звинувачення є безпідставними та не відповідають дійсності. Крім того, за правилами КПК України в редакції 1960 року передбачалося ухвалення судових рішень російською мовою. Та поодинокі такі рішення наявні у більшості суддів.
І зауважили, що під час судового розгляду у вказаній справі судді Попревичу жодного разу не було заявлено відвід.
Суддя Віктор Попревич є уродженцем Хмельниччини. До 2014 року працював суддею в Київському районному суді Донецька. На роботу в Одесу він перевівся 2015-го. У Донецьку його двір прикрашали бюсти Сталіна і Леніна. Назву вулиці на своєму будинку написав як "Тупік комунізму". Напідпитку спускав пса на листонош і сусідів, писали тамтешні ЗМІ. В Одесі Попревич ухвалив низку скандальних рішень. Виправдовував п'яних водіїв, за даними Фундації "Деюре". Відпустив під мізерну заставу директора табору "Вікторія" Петроса Саркісяна, де загинули діти (табір спалахнув у вересні 2017-го, загинули 3 вихованки танцювального колективу "Адель". Вироку в справі немає. — Gazeta.ua). Закрив справу щодо керування автомобілем напідпитку проти голови Одеського окружного адміністративного суду Олега Глуханчука. Виправдав поліцейського в катуванні людини. Писав і публікував рішення російською мовою, всупереч закону. А 2 тис. рішень взагалі не опублікував.
Коментарі