Служба безпеки України встановлює усі обставини знищення літака АН-225 "Мрія".
Зокрема те, чому керівництво ДП "Антонов" не вжило усіх необхідних заходів для його збереження. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна майже зібрала другу "Мрію"
"Розслідування встановило, що службові особи попри застереження державних органів, не вжили належних заходів до збереження літака", – ідеться в повідомленні.
В СБУ зазначають, що окремі працівники підприємства тривалий час перешкоджали Силам оборони в організації протиповітряної та наземної охорони летовища.
"Усе це призвело до знищення АН-225 і ще кількох літаків. Тепер вивчають додаткові деталі цієї справи й проводять необхідні експертизи, після яких ухвалять подальші процесуальні рішення", – додають у відомстві.
Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочинних дій осіб, винних у знищенні АН-225 "Мрія".
Водночас під час встановлення осіб, винних у підривній діяльності проти України, виявлено й факти інших злочинів.
Колишнього гендиректора ДП викрили на організації незаконного переправлення за кордон українців призовного віку.
За даними слідства, у березні цьогоріч посадовець подав до Держприкордонслужби список працівників, які виїжджають за кордон для техобслуговування літаків. Але до складу групи на відрядження він включив сторонніх осіб. Серед них – його близький родич.
Таким чином, ухилянти змогли перетнути кордон під виглядом фахівців-авіабудівельників. За цим фактом колишньому директору вже повідомили про підозру.
У ДП "Антонов" розповіли, як і коли відбудовуватимуть "Мрію". Заявили, що відновлення літака Ан-225, який спалили російські окупанти під час бомбардування аеропорту Гостомель, є надважливим завданням.
Але щодо термінів поки говорити передчасно. Додали, що деякі основні агрегати для планера літака є в наявності.
АН-225 "Мрія" – найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Активно використовувався під час пандемії коронавірусу. Зокрема, у квітні 2020-го літак доправив з Китаю до Києва 103 т медичних засобів для боротьби з коронавірусом.
Коментарі