Служба безпеки України повідомила про затримання президента "Мотор Січі" В'ячеслава Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства.
Їм оголосили про підозру в колабораціонізмі та пособництві Росії, інформує пресслужба СБУ 23 жовтня.
За даними слідства, затримані причетні до схеми передачі окупантам товарів військового призначення, зокрема авіадвигунів для російської штурмової авіації. Завдяки цьому окупанти могли ремонтувати та будувати гелікоптери Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан", ударні Ка-52 "Алігатор" і Мі-28Н "Нічний мисливець". Ці гелікоптери ворог використовує у війні проти України.
"До оборудки причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації "Ростех", яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил Росії", – йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На півдні ЗСУ "приземлили" російський Ка-52 "Алігатор"
Для відправлення обладнання використовували компанії в трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Саме ці компанії відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб іноземної сторони, а після одержання товарів "посередники" передавали їх у Росію, додали в СБУ.
Також Росія використовувала своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування авіатехніки з використанням українських запчастин.
"У ході розслідування СБУ встановила всіх організаторів оборудок, задокументували їх злочинні дії та проводять комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності", – підсумували в повідомленні.
В'ячеслав Богуслаєв – депутат кількох скликань Верховної Ради, був у складі "Партії регіонів", член депутатської групи "Воля народу".
Публічне акціонерне товариство "Мотор Січ" – один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Розташоване в Запоріжжі. Постачає продукцію до понад 100 країн світу. До 2014 року головним ринком збуту "Мотор Січ" офіційно була Російська Федерація.
2019-го журналісти-розслідувачі повідомляли, що "Мотор Січ" попри заборону на експорт військової техніки в РФ, продовжили постачати деталі для двигунів російській армії. Після 2017 року – через спорідненого боснійського посередника. Ця боснійська компанія відправляла вантажі з деталями для вертольотів у Росії на дві російські фірми Богуслаєва – ВКМС і ВК-МС.
Коментарі
4