Російська Федерація здійснила найбільшу в історії емісію боргових зобов'язань за один день.
Країна-агресорка 16 листопада залучила для цього $13,6 млрд. Це важливо для Росії, зазначили в міністерстві оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки 19 листопада.
"Випуск боргів є ключовим механізмом підтримки витрат на оборону, які значно зросли після вторгнення в Україну. Заявлені витрати Росії на "національну оборону" на 2023 рік заплановані на рівні приблизно 5 трильйонів рублів – 84 мільярди доларів, що на 40 відсотків більше попереднього бюджету на 2023-й, оголошеного 2021 року", – йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обвалилося російське виробництво легковиків – що відомо
Видача боргових зобов'язань коштує дорого в періоди невизначеності, зауважили британські розвідники.
"Розмір цього аукціону, найімовірніше, вказує на те, що міністерство фінансів Росії вважає поточні умови відносно сприятливими, але очікує ще більш невизначеного фінансового середовища наступного року", – підсумували.
Російська економіка повернулася на чотири роки назад. Обвал трапився після повномасштабного вторгнення в Україну і запровадження світових санкцій.
Нові ризики для економіки РФ створює і протистояння щодо поставок енергоносіїв у Європу. Економіка країни-агресорки, яка набирала обертів на початку 2022 року, у другому кварталі різко занепала. А валовий внутрішній продукт скоротився вперше за рік, скоротившись на 4,7% за рік.
Вона втратить ще 2% 2023 року, оскільки європейська енергетична заборона призведе до зниження експорту.
Хоча падіння економіки поки що виявляється менш стрімким, ніж передбачалося спочатку, Центральний банк прогнозує, що падіння погіршиться в наступних кварталах і не відновиться до другої половини наступного року.
Коментарі