СБУ викрила агентурну мережу російських спецслужб, які під прикриттям громадської організації вербували закарпатських заробітчан для участі у проплачених акціях в Москві.
Про це повідомляє прес-центр СБУ.
"Під час "семінарів" та "конференцій" куратори відпрацьовували жителям регіону завдання. Зокрема це проведення агітації на підтримку автономізації Закарпаття. Один із керівників громадської організації (колишній співробітник спецслужб РФ) у 2015 році завербував декількох мешканців. Вони за гроші погодилися перекривати в регіоні дороги. А також проводити протестні акції проти мобілізації, мітинги на підтримку автономізації області. Створили і фейкову республіку "Підкарпатська Русь". Агентам передавалися інструкції - від місця проведення, кількості людей – до тексту лозунгів і вимог", - ідеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко визнала, що її вербували у російській тюрмі
Дії організатора СБУ кваліфікувала як фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. А також посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.
Громадянина РФ оголосили в розшук. Стосовно нього розпочато спеціальне досудове розслідування, оскільки він постійно перебуває в Росії.
8 іноземних держав вживали заходів щодо залучення агентури серед українських військовослужбовців. Військова контррозвідка 2016 року отримала інформацію про активні наміри спецслужб залучити агентуру в середовищі українських військовослужбовців. Все це для отримання доступу до секретної інформації, новітніх зразків озброєння, систем зв'язку, протиповітряної оборони.




















Коментарі