Російські війська, ймовірно, посилюють свої тактичні наступальні зусилля в районі Бахмута.
Так, глава терористичної ДНР Денис Пушилін 16 травня заявив, що війська РФ посилили свої сили біля Бахмута, щоб стабілізувати ситуацію. Один з російських військових блогерів також стверджував, що чотири невідомі батальйони РФ розгорнули на флангах навколо Бахмута, щоб перешкодити українцям прориви. Про це йдеться у новому зведенні Інституту вивчення війни (ISW).
Заяви росіян про підкріплення узгоджуються із заявою заступника міністра оборони України Ганни Маляр від 15 травня про те, що російські війська розгортають додаткові повітряно-десантні сили для захисту флангів Бахмута, ймовірно, з інших ділянок фронту.
16 травня російські сили продовжували досягати незначних успіхів у самому Бахмуті. Міноборони Росії стверджує, що російські війська навколо Бахмута зосереджені на відбитті українських контратак. Російське міноборони також заявило, що підрозділи 4-ї ОМСБр (2-й армійський корпус ЛНР) відбили 10 українських контратак поблизу Іванівського, що за шість км на захід від Бахмута.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відбувається на основних ділянках фронту: свіжі дані Генштабу
Українські військові офіційні особи повідомляють, що Україна проводить набагато більш обмежені операції в районі Бахмута, ніж російські сили, які, схоже, відновили основні зусилля в місті.
"ISW має геолокаційні кадри українських позицій у південно-західному Бахмуті, опубліковані 16 травня, які дозволяють припустити, що українські сили нещодавно досягли обмежених успіхів у самому місті. Зокрема, українські сили досягли незначних успіхів на схід від Оріхово-Василівки. Хоча станом на 16 травня ISW не спостерігав жодних подальших досягнень України навколо Бахмута", ‒ йдеться у повідомленні.
Інформація про російське підкріплення в районі Бахмута свідчать про те, що сили РФ продовжують зосереджувати там наступальні можливості, попри оцінені більші зусилля щодо зміни пріоритетів операцій для підготовки до потенційних українських контрнаступів. Російські війська також нещодавно перекинули підрозділи 6-ї гвардійської мотострілецької дивізії 20-ї гвардійської загальновійськової армії Західний військовий округ у невизначений район на північ від Бахмута, ймовірно, з позицій уздовж лінії Сватове-Куп'янськ.
Переміщення російських військ з інших ділянок фронту в район Бахмута, ймовірно, є відповіддю на занепокоєність росіян щодо стабільності лінії фронту в цьому районі на тлі подальшої деградації групи "Вагнера" в наступі для захоплення Бахмута.
"Ці занепокоєння, ймовірно, були більш виразними в останні дні, коли українські здобутки були обмежені навколо Бахмута і, можливо, спонукали Росію до подальшої концентрації тактичних наступальних зусиль у цьому районі. Підкріплення також, ймовірно, покликане посилити здатність "Вагнера" швидко захопити решту Бахмута та продемонструвати тактичну перемогу Росії перед можливими невдачами під час української контрнаступальної операції", ‒ йдеться у повідомленні.
За даними аналітиків, російське військове командування, ймовірно, вирішило змінити пріоритети операцій і зусиль підтримки в останні тижні, щоб підготуватися до потенційних українських контрнаступальних операцій. Хоча безперервна концентрація на Бахмуті може свідчити про те, що безпосередні тактичні проблеми можуть підривати більші зусилля.
Російські загарбники й надалі основні зусилля зосереджують на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках.
Минулої доби там відбулось 55 бойових зіткнень. В епіцентрі бойових дій і залишаються Бахмут та Мар'їнка. Про це вранці 17 травня повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.
Коментарі