Росія планувала здійснити переворот у Болгарії 2016 року.
Військова розвідка РФ розробила план державного перевороту, який вдалося зірвати після превентивного арешту його учасників. Про це під час дискусії в парламенті Болгарії повідомив виконавчий директор розслідувальної групи Bellingcat Христо Грозєв, передає "Радіо Свобода".
За його словами, спроба перевороту була запланована на 20 квітня 2016 року. Він мав бути здійснений руками двох воєнізованих організацій, "Василь Левські" та "Шипка".
Грозєв повідомив, що понад 700 бойовиків мали влаштувати заворушення в парламенті, почати стрілянину й спробувати захопити владу. Операція нібито підтримувалась Російською православною церквою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оголошення в розшук Христо Грозєва ‒ від посла РФ у Болгарії вимагають пояснень
Спроба путчу провалилась через превентивний арешт сотень учасників воєнізованих формувань, з яких до Софії змогли дістатися лише 30. Затримано було й організатора операції Владіміра Русєва, відомого під псевдонімом "Вальтер Калашніков".
1996-го Русєв фігурував як власник охоронної компанії Walter Catani, яка хвалилася тим, що "скликала" у Болгарії зустріч лідерів глобального безпекового тресту за участю колишніх офіцерів Моссаду, КДБ й ЦРУ.
Сам Грозєв розповів про це через заздалегідь записане відеозвернення через те, що Росія нещодавно оголосила журналіста в розшук.
"Боюсь того, що в російській мові називають "ексцесом виконавця" – що хтось вирішить надати послугу Кремлю, вбивши чи викравши мене. Крім того, одна з парламентських партій, прокремлівська партія "Відродження", запропонувала видати мене Росії", – заявив Грозєв.
Уряд Болгарії навесні минулого року забезпечив до третини потреб української армії у боєприпасах.
Через внутрішні політичні розбіжності снаряди передавалися таємно, пише Die Welt.
Тодішній прем'єр-міністр Болгарії Кирило Пєтков зіткнувся із сильним опором прокремлівських політиків у питанні України та навіть звільнив свого міністра оборони через те, що той повторював російську версію війни.
Країна також стала одним із найбільших експортерів дизельного палива в Україну. За словами екс-міністра фінансів Асена Васильєва, у певний період вона покривала 40% потреб України.
Коментарі