Правозахисна організація Amnesty International в опублікованій у вівторок, 22 листопада, доповіді назвала режим Верховної ради збройних сил жорстокішим, ніж режим Хосні Мубарака, що пішов у відставку.
Як наголошується в доповіді правозахисників, за дев'ять місяців перебування при владі військових загальна кількість порушень прав людини лише зросла. Обіцяні після відставки Мубарака демократичні перетворення в Єгипті так і не відбулися, влада продовжує жорстоко придушувати демонстрації, а тисячі людей перебувають під слідством.
Не змінилася в Єгипті, на думку Amnesty International, і ситуація зі свободою слова. Журналістам і блогерам забороняють негативно відгукуватися про представників збройних сил, а за порушення піддають кримінальному переслідуванню. Як приклад правозахисники наводять справу блогера Майкеля Набіля Санада (Maikel Nabil Sanad), засудженого у квітні до трьох років в'язниці за критику армії і військової служби.
ФОТОРЕПОРТАЖ: Єгипет накрила друга хвиля протестів. Нову владу хочуть скинути
За даними правозахисників, з відходом Мубарака в країні не припинилися тортури, а судові розгляди, як і раніше проводяться необ'єктивно. Для розгону демонстрантів, як і при Мубараку, урядові війська продовжують користуватися послугами найманців. Як передбачається в доповіді, без участі таких найманців не обійшовся і розгін протестуючих християн-коптів 9 жовтня, в результаті якого загинули близько 28 осіб.
Окремо в доповіді Amnesty International зазначається жорстокість силових відомств Єгипту при придушенні акції протесту на площі Тахрір у Каїрі. Жертвами дій поліцейських і військових стали щонайменше 24 людини, сотні отримали поранення.
Масові демонстрації почалися в Єгипті 19 листопада. Тисячі людей вийшли на вулиці Каїра та низки інших єгипетських міст з вимогою передачі влади від Верховної ради збройних сил цивільному уряду, як це було обіцяно після відходу Мубарака у відставку. Раніше влада заявляла, що перший етап всенародних виборів до парламенту відбудеться у понеділок, 28 листопада. Проте демонстранти засумнівалися в тому, що члени Верховної ради добровільно відмовляться від влади.
У зв'язку із загибеллю людей під час розгону листопадових демонстрацій тимчасовий уряд Єгипту в понеділок, 21 листопада, подав у відставку.
Коментарі
6