субота, 01 квітня 2023 12:34

"Пшонка-стайл по-лаврськи": в СБУ показали, що знайшли у "Паші Мерседеса"
10

Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії РФ проти України.

Йому повідомлено про підозру. Про це інформує пресслужба СБУ.

Митрополиту РПЦ в Україні Павлу повідомили про підозру
Фото: t.me/SBUkr
Митрополиту РПЦ в Україні Павлу повідомили про підозру
Митрополиту РПЦ в Україні Павлу повідомили про підозру
Митрополиту РПЦ в Україні Павлу повідомили про підозру
Митрополиту РПЦ в Україні Павлу повідомили про підозру

За даними слідства, Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них. Він також робив заяви, які виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виселення з лаври: Мінкульт повідомив про другу заяву до поліції

"Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для нанесення шкоди інтересам та безпеці України", – зазначив голова СБУ Василь Малюк.

Лебедю повідомлено про підозру за двома статтями. Його звинувачують в розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні й запереченні збройної агресії РФ проти України . У нього вдома проводять слідчі дії.

У Шевченківському суді Києва вже розпочалося судове засідання, де обрають запобіжний захід колишньому настоятелю Києво-Печерської Лаври Павлу. Відбувається воно у закритому режимі.

В СБУ нагадують, що торік спецслужба розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи у церковному середовищі так званої УПЦ. загалом їх провели понад 40.

"Вони відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли сім вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. двох з них було використано в обміні на наших військовослужбовців. За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам РПЦ заборонено в'їзд в Україну", – повідомляють в СБУ.

Окрім того, припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ МП, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, двом громадянам РФ.

"Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України", – йдеться у повідомленні.

Про вручення підозри митрополит РПЦ Павло сам повідомив вранці 1 квітня.

Суперечки на території Києво-Печерської лаври 31 березня переросли у штовханину та невеликі сутички. До лаври прийшли активісти, щоб заявити свою прокураїнську позицію. Це агресивно сприйняли прибічники РПЦ, які вже кілька днів поспіль перебувають у лаврі.

Зараз ви читаєте новину «"Пшонка-стайл по-лаврськи": в СБУ показали, що знайшли у "Паші Мерседеса"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути