На Вінниччині загинули ще 3 вівці зі стада, яке привезли з Чорноморського порту.
Ще 9 тварин у кошарі знаходяться у критичному стані.
Сюди прибули ветлікарі Держпродспоживслужби, вони ставлять знесиленим вівцям крапельниці та допомагають їм вижити. Решту тварин погодували і напоїли", - повідомила "Укрінформу" волонтер із Одеси Дарія Подолян.
Тільки після надання допомоги ослаблим тваринам у решти сьогодні будуть відібрані зразки крові для аналізів і вже за їхніми результатами вирішуватиметься подальша доля овець.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук, фахівці відомства сподіваються сьогодні завершити забір у тварин крові на аналізи і доправити їх до центральної лабораторії Держпродспоживслужби у Києві. У такому випадку можна сподіватися на отримання результатів досліджень відібраних зразків до суботи.
Волонтери-зоозахисники збирають медикаменти для овець. Від ветеринарів отримали список препаратів і всього іншого, що потрібно для цих тварин.
"Ми все закупимо і привеземо до місця утримання тварин. На даному етапі тваринам надається допомога", - сказала волонтер Вікторія Козаченко.
За її словами, всіх тварин, що вижили, волонтери забезпечили кормом і водою. Вони містяться у загоні під відкритим небом на території Тульчинського філії ДП "Укрвестсанзавод".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Планують знищити овець, які помирали з голоду в порту
Із 300 овець, які пробули 2 тижні у закритій фурі у Чорноморському порту без їжі та води, загинули 54. 3-ярусну фуру з вівцями вивантажили в Тульчині 28 жовтня близько першої години ночі.
Вантаж - вівці у кількості 300 голів ТОВ "Украніксар" - 6 жовтня перетнув державний кордон України у режимі "експорт" у Туреччину, а 12 жовтня тварини були повернуті в Україну на термінал відправлення, оскільки турецькою стороною вантаж не був прийнятий. Офіційні органи Туреччини не надали інформацію про причини повернення цих тварин.
25 жовтня під тиском місцевих активістів-зоозахисників, які пікетували порт, тварин, що вижили протягом 2-тижневої бюрократичної тяганини, було дозволено нагодувати сіном та яблуками і напоїти водою.
Коментарі