пʼятниця, 14 лютого 2025 20:40

Після атаки дрона на ЧАЕС з'явився ризик витоку радіації

Після атаки дрона на ЧАЕС з'явився ризик витоку радіації
Після атаки дрона на ЧАЕС з'явився ризик витоку радіації ФОТО: Укрінформ

Після атаки російського дрона на об'єкт укриття Чорнобильської АЕС існує ризик виходу радіоактивних речовин за певних умов, проте наразі радіаційний фон залишається в нормі.

Про це під час брифінгу повідомив головний інженер ЧАЕС Олександр Титарчук, передає Укрінформ.

За словами Титарчука, укриття, яке було споруджене майже 40 років тому, перестало повністю виконувати свою функцію після удару дрона. Саме тому існує ймовірність витоку радіації внаслідок можливих подальших руйнувань конструкції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дрон був непомітний для радарів: Зеленський розповів деталі удару по ЧАЕС

Однак ситуація перебуває під контролем, запевняє він. "Перевищення контрольних рівнів радіаційного фону на майданчику не зафіксовано. Фон не змінився", - каже він.

Його слова підтвердив голова ДСНС Андрій Даник, зазначивши, що моніторинг проводиться по всій країні, і станом на зараз рівень радіації не перевищує норму. Про ситуацію також було повідомлено Європейський офіс цивільного захисту.

За словами Данику, активну пожежу ліквідували, проте рятувальники продовжують працювати на місці ураження. Вони здійснюють укриття металевих конструкцій та гасять тліючий утеплювач.

"Робота ускладнена: висота об'єкта перевищує 100 метрів, а погодні умови - мінусова температура та безперервний сніг - створюють додаткові труднощі. Однак рятувальники виконують поставлені завдання", - наголосив він.

Голова Державного агентства зони відчуження Григорій Іщенко заявив, що атака могла призвести до масштабної радіаційної аварії.

"Якби дрон влучив на 15 метрів в інший бік – безпосередньо над старим укриттям – наслідки були б катастрофічними", – підкреслив Іщенко.

За словами Титарчука, попереду тривалий процес відновлення укриття.

Найближчим часом фахівці проведуть оцінку будівельних конструкцій, щоб визначити їхню подальшу стійкість. Остаточні висновки мають надати спеціалізовані інститути, які володіють відповідними ліцензіями та компетенціями.

14 лютого близько 1:50 команда МАГАТЕ на майданчику Чорнобильської АЕС почула вибух. Він пролунав у районі нового безпечного конфайнменту, який захищає залишки четвертого реактора Чорнобильської АЕС.В дах НБК влучив безпілотник, почалася пожежа.

Генеральний директор Рафаель Гроссі заявив, що інцидент на Чорнобильській АЕС та нещодавнє зростання військової активності навколо Запорізької АЕС підкреслюють постійні ризики для ядерної безпеки.

Зараз ви читаєте новину «Після атаки дрона на ЧАЕС з'явився ризик витоку радіації». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути