Російські окупанти намагаються повернутися на свої позиції, які вони займали до підриву Каховської ГЕС.
Вони також хочуть не допустити просування українських військ на півдні, повідомила речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, передає Gazeta.ua.
"На нашому напрямку зусилля ворога зосереджені саме на недопущенні нашого просування. Тому що вони дуже суттєво притиснуті на Запорізькому напрямку. Вони дуже суттєво збентежені й налякані на Дніпровському напрямку – те, що стосується річки Дніпро вздовж узбережжя лівого берега. Там, де вони не можуть дати ладу своїм позиціям, тобто повернутися повноцінно", – сказала Гуменюк.
Додала, що росіяни намагаються повернутися на свої позиції там, де відійшла вода після підриву Каховської ГЕС. Та облаштовуватися у новому бойовому порядку.
Проте це складно зробити, зокрема й через критичну гуманітарну ситуацію. На тих територіях процвітають кишкові інфекції, складна ситуація з водопостачанням та загалом із логістикою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вільний острів вільної України" – Зеленський показав нове відео зі Зміїного
До того ж, ворожі підрозділи, які ще можуть там розгортатися, виставляти свої вогневі позиції та гатити по правому берегу, мають дуже низький морально-психологічний дух.
"Їм дуже складно залишатися на цих позиціях. Вони весь час намагаються повернутися на ті рубежі оборони, які вже "облюбували" під час високої води, усвідомили і змирилися з тим, що їм вже час використовувати наступний рубіж оборони", – сказала речниця.
Але російське військове командування знову висуває загарбників вперед – туди, де небезпечно на всіх фронтах. Втім окупанти все ж таки повертаються і намагаються максимально сильно обстрілювати правий берег Дніпра.
Ворог на півдні намагається тиснути на мирне населення через активність ЗСУ.
Зокрема, застосували нетиповий спосіб: били ракетами С-300 по мирному населенню. Гатили по правому берегу, намагаючись завдати максимальної шкоди. Як завжди, під ураженням опинилися житлові квартали кількох населених пунктів і заклади освіти – школи, дитячі садки.
Коментарі