Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки тижня, що минає.
Зокрема, глава держави згадав про оборонні пакети від США та Канади. Про це повідомив у вечірньому зверненні.
"Маємо багато хороших оборонних та інших рішень. Оборонні пакети. Від США – це артилерія, потрібні снаряди, ракети для HIMARS, ракети для ППО, додаткові системи ППО, тактичні машини та ще деякі інші види зброї, які заявлять самі про себе на полі бою", – наголосив глава держави.
Від Канади маємо рішення про тривалу оборонну підтримку.
"Обсяг – пів мільярда доларів США. Зокрема, це "медеваки" – евакуаційні машини, які дуже потрібні на фронті. Домовилися про виробництво та постачання", – зазначив президент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський перерахував основні перешкоди для проведення виборів
Зеленський також повідомив про історичне рішення Америки про спільне виробництво з Україною зброї та оборонних систем, зокрема й ППО.
"Це те, що було абсолютною фантастикою ще нещодавно. Але стане реальністю. Ми зробимо це реальністю. Кожен, хто працює на державу", – сказав Зеленський.
Зеленський наголосив, що це нова якість оборонної промисловості України – значно сильніша. І це ж економіка. Захист для наших міст. Підп .\риємства, нові робочі місця для обох наших народів – і для українців, і для американців.
"Ми маємо чітку перспективу – те, про що вже домовилися, – нової міцності України для недопущення повторення російських агресій. Я вдячний Президенту Джо Байдену, усій його команді та кожному в Америці, хто цінує свободу й підтримує Україну", – сказав президент.
Зеленський також нагадав, що провів дуже важливі зустрічі у Вашингтоні, в Конгресі – обидві партії, обидві палати.
"Неоднакові погляди, але однаково щирі відповіді, абсолютна відвертість та щире розуміння. Ми спеціально запитали такий формат зустрічей та спілкування в Конгресі, який потрібен для максимально детальної розмови. І завдяки цьому довіри стало більше, і я почув, що підтримка України збережеться", – підкреслив Зеленський.
Білий дім, ймовірно, прийняв рішення передати Україні "обмежену" модифікацію ракет ATACMS.
Вона буде фактично "марною" для України в контексті атак по великих об'єктах у тимчасово окупованому Криму, оскільки йдеться про "касетні боєприпаси з меншою дальністю дії". Про це у коментарі Newsweek заявив колишній командувач Сухопутними військами США в Європі генерал Бен Годжес.
Раніше під час переговорів з лідером України Володимиром Зеленським у Білій домі (зустріч відбулася 21 вересня) президент США Джо Байден уточнив, що готовий надати певну кількість ракет в Україні. Разом з тим Білий дім заявив, що поки що такого плану з передачі ATACMS немає.
Водночас Годжес впевнений, що ракети у своєму "обмеженому" варіанті все ж передадуть.
Коментарі