На Донеччині лікарі дорослої клініки відмовились оперувати стікаючого кров'ю 13-річного підлітка і відправили його до дитячого медичного закладу. Хлопець до операції так і не дожив. Аби встановити, чи могли лікарі врятувати дитину, знадобилися різноманітні експертизи та перевірки, які тривали майже три місяці. Сьогодні вже є їхні результати – вони не на користь медиків.
Біда прийшла на початку червня, коли 13-річний Сергій потрапив у ДТП. Хлопець сів у мотоциклетну коляску свого приятеля, але той не впорався із керуванням, йшлося у сюжеті "Надзвичайних новин" на ICTV.
Родина відвезла хлопця у Донецьку обласну травматологічну лікарню. Батько каже, медики нічого не зробили, аби врятувати дитині життя. Мовляв, лікар, який приймав, сказав, що у сина розрив внутрішніх органів і йому терміново потрібно робити операцію. Так як у них не було чергового хірурга, порадив їхати у дитячу обласну поліклініку.
За словами матері загиблого хлопця, її сина у дитячій лікарні також ніхто не врятував, бо не було лікаря-хірурга. "Нічого не зробили, окрім того, що поклали грілку на живіт, щоб зупинити кров", - каже жінка.
Хлопець помер через годину. Батько каже, син встиг з ним попрощатися.
Більше трьох місяців тривала комісійна експертиза, на якій наполягав адвокат родини. Згідно висновків спеціалістів, школяра можна було врятувати ще у першій лікарні, треба було лише почати операцію.
У травматології ж запевняють, що їхньої провини у смерті дитини нема. За словами керівництва закладу, рятувати хлопця не було сенсу. Смерть, нібито, була неминучою. Не бачать серйозної провини медиків і в департаменті охорони здоров'я. Кажуть, були лише недоліки при діагностуванні хлопця у травматології.
У міліції кажуть, дані за фактом загибелі дитини внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Попередня кваліфікація статті – неналежне виконання професійних обов'язків медичним представником.
Коментарі
38