пʼятниця, 14 лютого 2025 10:09

МАГАТЕ підтвердило атаку на ЧАЕС
3

14 лютого близько 1:50 команда МАГАТЕ на майданчику Чорнобильської АЕС почула вибух.

Він пролунав у районі нового безпечного конфайнменту, який захищає залишки четвертого реактора Чорнобильської АЕС.В дах НБК влучив безпілотник, почалася пожежа, повідомляє МАГАТЕ в X.

МАГАТЕ підтвердили атаку на ЧАЕС
Фото: x.com/iaeaorg
МАГАТЕ підтвердили атаку на ЧАЕС
МАГАТЕ підтвердили атаку на ЧАЕС

"Пожежні служби та техніка прибули на місце протягом кількох хвилин. На цей момент немає ознак порушення внутрішньої оболонки НБК. Рівні радіації як всередині, так і зовні залишаються нормальними та стабільними. Постраждалих немає. МАГАТЕ продовжує стежити за ситуацією", - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував Україну 133 дронами - скільки вдалося збити

Генеральний директор Рафаель Гроссі заявив, що інцидент на Чорнобильській АЕС та нещодавнє зростання військової активності навколо Запорізької АЕС підкреслюють постійні ризики для ядерної безпеки.

"Тут немає місця для самозаспокоєння. І МАГАТЕ залишається в стані підвищеної готовності", - сказав він.

Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, заявив Володимир Зеленський.

Укриття на ЧАЕС було пошкоджене цим дроном. Пожежу загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно стежать. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві.

Зараз ви читаєте новину «МАГАТЕ підтвердило атаку на ЧАЕС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути