Ексклюзиви
середа, 24 вересня 2025 18:31

КНДР озброює Росію: у Херсоні виявили північнокорейські касетні снаряди
3

КНДР озброює Росію: у Херсоні виявили північнокорейські касетні снаряди
Фото: Поліція Херсонської області
КНДР озброює Росію: у Херсоні виявили північнокорейські касетні снаряди
КНДР озброює Росію: у Херсоні виявили північнокорейські касетні снаряди

Російські війська почали застосовувати проти Херсона касетні боєприпаси, виготовлені в КНДР.

Про це повідомляють Defense Express та Нацполіція Херсонської області.

Вперше фрагменти таких боєприпасів після обстрілів були зафіксовані в прибережних районах міста. Поліція оприлюднила фото з місця події - на них видно суббоєприпаси із касетного заряду з частково затертими маркуваннями. Проте ієрогліфи, що залишились, дозволяють з упевненістю стверджувати: це снаряди північнокорейського виробництва.

Як зазначає Defense Express, такі боєприпаси можуть запускатися з 240-мм реактивних систем залпового вогню М1991, які КНДР раніше передала Росії. Також існує версія використання модифікацій радянських систем БМ-21 "Град" або аналогів типу ВМ-11.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КНДР заявила про остаточний ядерний статус: перегляду не буде

Фахівці припускають, що у Херсоні були застосовані 107-мм реактивні снаряди до системи Type-75. Їх Росія активно використовує з початку повномасштабного вторгнення, і вони містять суббоєприпаси JU-90.

Суббоєприпаси JU-90 - це спроба КНДР скопіювати американський боєприпас M42, який використовується у 155-мм снарядах типу M483 та M864. Однак північнокорейська версія значно спрощена: для здешевлення було використано примітивні аналоги важливих компонентів. Як наслідок, велика кількість таких елементів не вибухає після застосування.

Це становить серйозну загрозу для мирного населення - нерозірвані боєприпаси залишаються небезпечними і можуть здетонувати при контакті. Поліція закликає громадян не чіпати підозрілі предмети та негайно повідомляти про них відповідні служби.

Сполучені Штати прямо звинуватили Китай під час засідання Ради Безпеки ООН у сприянні військовим зусиллям Росії, яка продовжує вести агресивну війну проти України та утримує під окупацією частину її території.

З відповідною заявою виступив у четвер в.о. заступника постійного представника США при ООН Джон Келлі.

"Китай, як заявляли його представники, не постачає зброю Росії напряму. Тим не менше, КНР стала вирішальним чинником, що сприяє військовим зусиллям Росії, оскільки є найважливішим постачальником у РФ військово-промислового обладнання", - заявив представник США.

Зараз ви читаєте новину «КНДР озброює Росію: у Херсоні виявили північнокорейські касетні снаряди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути