Китай може стати наступною країною, яка зіштовхнеться з небезпекою катастроф на атомних електростанціях.
Так вважає оглядач The Washington Times Бретт М. Деккер.
На думку журналіста, ця країна перебуває у сейсмічній зоні. Між тим, за повідомленнями The Wall Street Journal, China National Nuclear хоче побудувати нову АЕС в Чунціні - всього за 480 км від епіцентру землетрусу силою 7,9 бала, що стався у 2008 році. За найближчі 9 років уряд Китаю планує звести 28 нових реакторів.
Крім того, як пише видання, ще один важливий і страхітливий чинник - квапливість китайців.
"Потреби в електроенергії для величезного населення Китаю - важке навантаження для енергомереж країни, і влада, у свою чергу, форсує і без того божевільні темпи будівництва нових АЕС", - передає американське видання.
Відзначається, що раніше Пекін призупинив узгодження нових проектів на період перегляду стандартів, але в плані якості китайці все одно відстають від Японії.
Автор підкреслює, що посилює проблему економічний розвиток Китаю: збільшення "середнього класу" і переселення селян до міст - страшне навантаження на міську інфраструктуру. Щоб утримувати своє населення - 1,3 млрд осіб - Китай повинен роздобути левову частку світових ресурсів, від сталі до цементу.
Китай - подвійна загроза для планети. Перша загроза - зростання мілітаризму і націоналізму, переконаність, що Пекіну пора правити світом.
"Друга загроза - у тому, що вся країна просто вибухне", - пише автор. Судячи з японської кризи, китайські ядерні об'єкти - це теж бомби з годинниковим механізмом, вважає він.
Між тим, згідно з останніми даними, в результаті аварії на АЕС "Фукусіма-1" та робіт з ліквідації її наслідків поранення отримали 25 осіб. Представники МАГАТЕ відзначили, що дози радіоактивного зараження незначні, і в реабілітаційний центр доставили тільки одного співробітника АЕС.
Відомо також, що ще двоє поліцейських пройшли процес дезактивації. Зараз медики перевіряють рівень можливого радіаційного зараження у команди пожежників, які брали участь у гасінні одного з ректорів станції.
Коментарі