У тимчасовому окупованому росіянами Донецьку полонених катують струмом.
Про це розповів волонтер Максим із Запоріжжя в інтерв'ю журналісту Миколі Осиченку.
Максим перебував у полоні 72 дні. Возив гуманітарну допомогу у Маріуполь.
Чоловіка і ще двох водіїв окупанти захопили 1 квітня. Відвезли у селище Мангуш під Маріуполем, там добу просиділи в камері. Далі 12 днів 40 полонених, серед яких військові, волонтери, державні службовці, утримували в гаражі у місті Докучаєвськ, спали на дошках.
"У перший день нам дали на 40 людей дві буханки. Вода була огидна", – розповідає Максим.
Відвезли у Донецьк. Там Максиму погрожували, що він "буде ригати кров'ю". Привели в кабінет, одягнули ззаду наручники і сказали сідати на стілець.
"Потім він почав говорити, що я стрибав на Майдані. Куди тобі одягти, каже, дроти? На пальці чи на вуха?", – згадує слова так званого "слідчого". Той катував волонтера струмом, бив.
Згодом відвели в камеру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три години на колінах у мінус 22, концтабір в полі і заборона української мови: як росіяни тримали у полоні трьох капеланів і лікаря
"Потім почали приводити (у камеру) військових із 36-ої бригади. У кожного були колоті рани на лівій лопатці, поріз від ножа. Кажуть, чеченці п'яні", – згадує.
У камері площею "два на два" перебували 20 полонених, стоячи. Максима і двох водіїв повезли в колонію в Оленівку. Потім відправили з одним водієм в ізолятор. Другий до цього часу перебуває у колонії.
В ізоляторі у Донецьку тримали 50 днів, без прогулянок. Далі – п'ять днів в ізоляторі в Макіївці.
"Їжа була огидна – суп, розбавлений водою", – згадує камеру в Донецьку. Там були волонтери, військові, британець, якого бойовики "засудили" до розстрілу. Британець був побитий, із колотою раною зліва на лопатці.
Максиму видали "довідку", що він пройшов "фільтрацію" і відпустили.
Згадує про повернення в Запоріжжя: "Ми були дуже раді, почали розмовляти українською мовою. Водій каже: ти хоч порозовів. А то був як машина, білий".
"Я вірю у перемогу України. Ми виграємо", – каже волонтер.
29 червня відбувся наймасштабніший обмін військовополоненими від 24 лютого. З російського полону визволили 144 українських захисників.
Волонтерка Юлія "Тайра" Паєвська опублікувала пост про російський полон. Умови утримання нагадували концтабір.
Коментарі