На сході Індонезії минулої ночі сталося три землетруси магнітудою до 6,1 бала за шкалою Ріхтера, повідомляє Національне управлінні метеорології, кліматології і геофізики (НУМКГ).
Епіцентр найсильнішого підземного поштовху був за 223 кілометри на північний захід від міста Саумлакі на островах Танімбар у провінції Молуккські острови. Його осередок залягав у морі Банда на глибині 142 кілометри.
Два землетруси магнітудою 5,0 зафіксовано відповідно за 132 кілометри на північний схід та за 87 кілометрів на північний захід від міста Тернате в провінції Північні Молуки. Їхні епіцентри залягали на глибині 57 кілометрів і 122 кілометри в Молуккському морі.
В усіх випадках попередження про можливість цунамі не оголошували. Через те, що епіцентри землетрусів залягають глибоко, а райони події мало заселені, в НУМКГ не прогнозують ані людських жертв, ані істотних руйнувань.
Індонезія належить до найбільш активної сейсмічної зони планети і є частиною так званого Тихоокеанського вогняного кола (потужного тектонічного розлому). У цьому районі земної кулі лежать найактивніші тектонічні плити, одна з яких пересувається зі швидкістю сім сантиметрів на рік.
Щороку сейсмологи реєструють тут 6-7 тисяч землетрусів магнітудою понад 4,0. У грудні 2004 року щонайпотужніше цунамі в Індонезії, внаслідок землетрусу, забрало життя сотень тисяч людей.
У 2009 році жертвами серії потужних підземних поштовхів у провінції Західна Суматра стали понад 1 тисячі людей, а у 2004 році біля західного узбережжя Суматри стався один з найсильніших у світі за останніх 40 років землетрус. Викликане ним цунамі забрало життя сотень тисяч людей у 12 країнах Індійського океану.
У жовтні 2010 року внаслідок виверження вулкана і цунамі в Індонезії загинуло понад 400 людей.
Коментарі