Російські загарбники активно використовують ракети С-300 у прифронтових регіонах через їхню велику кількість та дефіцит високоточної далекобійної зброї.
У мирний час планували їх утилізувати, тому що ті ракети давно вироблені і є надлишковим типом озброєння, за яким треба доглядати, повідомив спікер командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі інформаційного марафону, передає Gazeta.ua.
"Але в умовах війни обрали інший шлях – завдавати ударів цими ракетами, тому що мають очевидний дефіцит високоточної далекобійної зброї. Ну, а прифронтові дві зони не потребують дальніх ударів", – сказав Ігнат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не зонд і не аеростат: які нові повітряні об'єкти РФ запускає по Україні
Підступність таких ракет в тому, що відстань до цілей є невеликою, летять вони доволі швидко по балістичній траєкторії, тому сповіщати про їхнє застосування важко. Для цього потрібно точно знати, що противник має намір здійснити такий ракетний обстріл.
Комплекс С-300 – зенітно-ракетний. Створений, щоб перехоплювати швидкісні цілі у повітрі. Ракети наводяться, отримуючи команди від радіолокаційної станції на землі – максимальна дальність цих команд – зона прямої видимості, близько 40 км. Хоча російські військові стріляють і на більшу дальність.
Російські окупанти змінили тактику ударів по Україні. У ніч на 16 лютого ворог не став використовувати бойові дрони, а одразу вгатив ракетами, заявив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
Він нагадав, що перед ракетними ударами вранці ворог зазвичай атакував вночі безпілотниками Shahed. У такий спосіб окупанти намагалися перевірити протиповітряну оборону України, позиції та скорегувати можливий ракетний удар на ранок.
Коментарі