Кіберполіція викрила групу зловмисників, які підробляли та продавали результати тестів на коронавірусну інфекцію, а також сертифікати про вакцинацію. Щомісячний прибуток ділків сягав 4 млн грн.
"10 осіб у соцмережах приймали замовлення щодо виготовлення ПЛР-тестів на коронавірус, а також Covid-сертифікатів. Замовники послуг не проходили жодних лабораторних досліджень та процедури щеплення, а лише надавали свої дані для оформлення документації. Серед клієнтів були й туристичні агенції. Вартість підробленого тесту становила 400 грн, а Covid-сертифікат коштував 1500 грн. Представники турагенцій "перепродавали" їх за вищою ціною", - повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції.
Фальшувальники діяли близько року і за цей час встигли виготовити понад 40 тис. підроблених довідок та близько 500 підроблених сертифікатів. Зловмисники незаконно використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних медичних установ.
Крім цього, працівники поліції попередили продаж понад 100 фейкових сертифікатів про вакцинацію. Напередодні ділки прийняли замовлення на їхнє виготовлення.
Правоохоронці провели 23 обшуки за місцями мешкання фігурантів, їхніх автомобілях та в офісах, на території Київської, Харківської та Запорізької областей. Вилучено комп'ютерну техніку, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів. Поліцейські встановлюють їхнє походження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові правила пасажирських перевезень: почали встановлювати блок-пости
Сімох зловмисників, у тому числі організатора, затримали. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.
На Черкащині сімейна лікарка зі знайомою пропонували отримати міжнародний сертифікат про Covid-вакцинацію без проходження імунізації.
За це просили п'ять тисяч гривень. Жінкам загрожує до шести років в'язниці з позбавленням права займатися лікарською діяльністю до трьох років.
Коментарі