Відтепер Україна 9 травня відзначатиме День Європи. Такий указ підписав президент Володимир Зеленський.
За його словами, українська держава повертає собі "чесну історію без ідеологічних домішок". Про це президент сказав у зверненні з нагоди Дня пам'яті та примирення 8 травня.
Зеленський нагадав, що саме 8 травня більшість народів світу вшановує перемогу над нацизмом. Саме цього дня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна. 8 травня набрав чинності Акт про беззастережну капітуляцію вермахту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День пам'яті та примирення: побажання та листівки
"Сьогодні я подав до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення", ‒ наголосив Зеленський.
За його словами, нині Україна знову бʼється проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою.
"І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України. Буде. Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування саме 9 травня Дня Європи – для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи", ‒ додав Зеленський.
Соціологічні дослідження показують, що більшість українців (41%) вважають, що Україна має вшановувати обидві дати: День пам'яті та примирення 8 травня й День перемоги над нацизмом 9 травня.
Також 31% опитаних вважає, що Україна має вшановувати лише День перемоги, а майже 9% підтримують ідею лише Дня пам'яті та примирення. 10% опитаних байдуже.
Коментарі