Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні знову продовжили.
А темпи призову до війська дещо зросли, оскільки Збройним силам потрібно поповнювати особовий склад для освоєння нової західної техніки та поповнення втрат. Про це в ефірі Апостроф TV розповів капітан 103 бригади територіальної оборони Олександр Ганущин.
"Нам дуже потрібні люди, оскільки до тієї техніки, котра приходить, нам потрібні високонавчені, вмотивовані бійці, які вміють з нею працювати. Нам також потрібні люди, щоб замінити втрати. Нам потрібні люди для тилової служби і для служби на нулі. Тому мобілізація однозначно буде продовжена", ‒ сказав Ганущин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям почали частіше видавати повістки на вулицях: у чому причина
За його словами, держава також зобов'язана контролювати дотримання виконання закону про мобілізацію та, у разі необхідності, застосовувати інструменти примусу.
"Інколи сила держави полягає в легальному інституті примусу. Найпростіше ‒ це примус виконувати закони. Закон про мобілізацію під час війни повинен працювати. І саме цим займається апарат держави. Подобається це окремим громадянам чи ні, мобілізаційний план має виконуватися. Інакше ті, хто не хоче, не дай Бог, продовжать жити в іншій країні", ‒ наголосив Ганущин.
Він також пояснив, що темпи мобілізації в Україні значною мірою зросли через те, що до величезних цифр доведені плани з мобілізації в РФ.
Україна не може, як Росія, "заганяти людей палками" на війну. Однак українці повинні усвідомлювати, що війна продовжується. А міцність на полі бою залежить від єдності. Про це сказав президент України Володимир Зеленський.
В Україні запроваджений воєнний стан і загальна мобізація з 24 лютого 2022 року. Її відмінять тільки після остаточної перемоги над агресором.
Коментарі