Для знищення Кримського мосту треба складна і багатовекторна операція.
Так, щоб Збройні сили України влучили туди однією ракетою і цим "вирішили питання", не вдасться. У цьому запевнив дослідник Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов в інтерв'ю "Радіо НВ".
"Потрібно буде задіяти безпілотні апарати, авіацію, можливо, навіть диверсійно-розвідувальні групи. Це питання може бути вирішене, і далекобійні ракети мають відігравати в ньому провідну роль. Але це набагато складніше, ніж натиснути кнопку та знищити міст, на жаль", – розповів він.
За словами аналітика CIT, російська протиповітряна оборона, зокрема ракети "Точка-У", можуть збивати деякі ракети HIMARS.
"Вони здатні перехопити максимум одну ракету, а решта, п'ять ракет, влучають у ціль", – пояснив Михайлов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кримський на черзі: соцмережі "вибухнули" мемами про Антонівський міст
Але, за його словами, російська протиповітряна оборона безсила проти ракет GMLRS.
"Тому, якщо навіть завтра Україна отримає ATACMS, насамперед потрібно буде знищити, знешкодити російську протиповітряну оборону. Ракети GMLRS на це здатні. Ми бачили знищення російської батареї С-300, знищення станцій радіолокацій, засобів радіоелектронної боротьби. Тому знешкодити російську протиповітряну оборону можливо, але я вважаю, що це передумова застосування балістичних ракет типу ATACMS", – розповів він.
Після цього, зазначив Михайлов, вся окупована територія України, зокрема Крим, буде у зоні вогневого ураження. Це дасть ЗСУ "дуже великі можливості".
Збройні сили України завдадуть удару по Керченському мосту, коли з'явиться така можливість і буде поставлено військове завдання. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.
Він наголосив, що йдеться не лише про Керченський міст, а й про інші об'єкти інфраструктури Росії.
Коментарі