вівторок, 09 серпня 2022 03:25

Спецтема: Війна Росії проти України

Артилерійські установки Gepard вже в Україні: що відомо про цю техніку

Артилерійські установки Gepard вже в Україні: що відомо про цю техніку
"Гепарди" будуть прикривати важливі об'єкти інфраструктури від атак гелікоптерів та літаків російських окупантів. Фото: Spiegel

Перші три німецькі зенітні самохідні артилерійські установки Gepard вже в Україні.

Ці комплекси будуть прикривати важливі об'єкти інфраструктури від атак гелікоптерів та літаків російських окупантів на малих і надмалих висотах, повідомляє оперативно-тактичне угруповання "Південь" в Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іспанія не передасть Україні танки "Леопард": назвали причину

Вони серед кращих у своєму класі. Вражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник.

"Гепард" почали розробляти в 60-х роках. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але в 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.

Установка базується на шасі танка Leopard 1. На башті, що здатна робити повний оберт, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та два радари, що визначають ціль на відстані до 15 км.

У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлено цифровий комп'ютер, що може приймати дані із інших РЛС, – по суті, бачити ціль поза своєю зоною. Основний боєкомплект – 320 снарядів для ураження повітряних цілей. Також у магазині 20 снарядів для наземних цілей.

Темп вогню кожної гармати – 550 пострілів на хвилину, тобто разом – 1100 пострілів по цілі. Гепард здатен працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.

Раніше повідомлялося, що загалом Україні мають передати 30 одиниць Gepard. Відомо щонайменше про 100 військовослужбовців української армії, які навчалися в Німеччині керувати цими самохідними зенітними установками.

Зараз ви читаєте новину «Артилерійські установки Gepard вже в Україні: що відомо про цю техніку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути