Багато злочинів стаються вторинному ринку житла. Голова громадської організації "Афера. Стоп" Анатолій Остапенко розповів, як вберегтися від таких шахраїв.
"Мова про житло, якому понад 20 років, - пояснює Gazeta.ua Анатолій Остапенко. - Якщо люди вирішують купити таке помешкання, то варто не тільки сподіватися на рієлтора та нотаріуса. А й розпитати сусідів, які живуть поруч: чий це будинок чи квартира. Простий і примітивний спосіб, який багатьох рятує".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловіка виштовхали з його власної квартири й замінили замки
Якщо рієлтор забороняє пряме спілкування з продавцем, квартиру чи будинок купувати не варто.
"Має бути тільки пряме спілкування з продавцем, - говорить Анатолій Остапенко. - Юридичні документи, які укладаються при купівлі житла, треба розуміти. Рієлтори – це добре, але вони зацікавлені, щоб угода відбулася".
Нотаріус перевіряє документи, які є на даний момент, і не може знати того, що було з квартирою раніше, каже Остапенко.
"Він не може ні юридично, ні фізично розповісти вам усе, що було пов'язано з квартирою. Нотаріус перевіряє на теперішній час. Наслідків, так як і рієлтор, він не несе. До угоди варто залучати обов'язково юристів та адвокатів".
У Дніпрі "чорні ріелтори" відібрали в 74-річного чоловіка та його сина квартиру і відправили їх у трудове рабство. Аферистів затримали.
Коментарі