Китай постачає Росії військові технології в обхід міжнародних санкцій та експортного контролю.
Зокрема, державні оборонні компанії Китаю відправляли навігаційне обладнання, технології створення перешкод і деталі для реактивних винищувачів російським компаніям, які перебувають під санкціями. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Журналісти дійшли такого висновку, проаналізувавши митні записи.
"Це лише частина з десятків тисяч партій товарів подвійного призначення ‒ продуктів, які мають як комерційне, так і військове застосування, ‒ які РФ імпортувала після вторгнення", ‒ йдеться у публікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія обходить санкції з допомогою трьох країн – прем'єр Латвії
За інформацією видання, Росія нині все ще має можливість імпортувати такі технології через країни, які поки що не приєдналися до міжнародних санкцій. Зокрема, багато продукції надходить до РФ через Туреччину та ОАЕ.
Особливо у Білому домі занепокоєні тим, що в імпорті технологій беруть участь державні компанії Китаю. У митних записах є інформація про постачання деталей для зброї, яка використовується російськими військами під час бойових дій в Україні.
Так, фірма Poly Technologies 31 серпня 2022 відвантажила Рособоронекспорту навігаційне обладнання, необхідне для вертольотів Мі-17. А інша китайська компанія Fujian Nanan Baofeng Electronic Co. поставила Росії через узбецьку державну оборонну компанію телескопічну антену для військової машини RB-531BE. Це озброєння використовується для створення перешкод для зв'язку.
Державна авіабудівна компанія AVIC International Holding Corp. відвантажила АТ "Крет", дочірньому підприємству Ростеха, деталі для винищувачів Су-35. Сума цієї угоди між Китаєм та Росією оцінюється в $1,2 млн. А фірма China Taly Aviation Technologies Corp. відправила російському виробнику ракет "Алмаз Антей" деталі, необхідні для функціонування радіолокаційної установки 96Л6Е.
У США попередили Китай про потенційні наслідки, якщо будь у чому допомагатимуть Росії воювати проти України.
Штати продовжуватимуть стежити, щоб така співпраці між Пекіном і Москвою не відбувалася надалі, під час брифінгу заявив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Коментарі