Під час масштабного обміну полоненими Україні вдалося визволити 144 військовослужбовців.
Це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення, повідомляє Головне управління розвідки МО у Telegram.
Зі 144 звільнених – 95 оборонців Азовсталі. Серед них – 43 військовослужбовці полку "Азов".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 17 українців звільнили з полону
"Більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок. Всі вони отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу", – йдеться у повідомленні.
Загалом звільнено:
• 59 бійців Національної гвардії;
• 30 – Військово-морських сил;
• 28 – Збройних сил України;
• 17 – Державної прикордонної служби України;
• 9 – Територіальної оборони;
• 1 – Національної поліції України.
З них 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилося 65 років, наймолодшому – 19.
2439 захисників Азовсталі майже місяць перебувають у російському полоні. 20 травня командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко заявив, що вище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров'я військовослужбовців гарнізону та припинення оборони Маріуполя. Де саме утримують українських воїнів і в яких умовах, зараз невідомо.
Російські окупанти передали перші тіла українських захисників, які загинули на Азовсталі. Обмін відбувся 4 червня на лінії фронту в Запорізькій області у форматі 160 на 160.
Щонайменше 52 з цих тіл вважаються рештками бійців полку "Азов". Тіла бійців вже привезли до госпіталю в Києві. Там проводять аналіз ДНК для ідентифікації, повідомив екскомандир "Азова" Максим Жорін.
15 червня до Києва привезли тіла ще 64 загиблих українських захисників з Азовсталі.
Коментарі