Ексклюзиви
вівторок, 28 лютого 2023 13:00
Микола Несенюк
Микола Несенюк
Журналіст

Олімпіада – знак біди

Мало хто знає, що Олімпійські ігри в нинішньому форматі придумав не француз П'єр де Кубертен, а німець Адольф Гітлер. До 1936 року, коли зимові Ігри відбувались у Гарміш-Партенкірхені, а літні – в Берліні, це були аматорські змагання для диваків з усього світу. Не було ані параду відкриття та закриття, ані урочистого запалення олімпійського вогню. Усе це придумали нацисти, щоб показати світу свою велич. І світ на це пішов, уже знаючи про людожерські методи правління нацистів. У команді Сполучених Штатів Америки навіть не випустили на олімпійські змагання атлетів-євреїв, щоб не дратувати фюрера. Ну не хотіли американці відмовлятися від цікавої та комфортної поїздки за океан! Своєю участю в Іграх 1936 року США й інші демократичні країни фактично легітимізували нацистську диктатуру, що згодом призвело до Другої світової війни.

Так само сталося 1952-го, коли до Олімпійських ігор допустили команду сталінського Радянського Союзу, за яку виступали не спортсмени-аматори, як вимагала тоді Олімпійська хартія, а професіонали, які формально значилися студентами, викладачами, військовослужбовцями. Усі чудово знали про ці "хитрощі", але допускали радянців до змагань "заради єдності" і цим дозволили комуністичній пропаганді агітувати через олімпійські перемоги за "соціалістичний спосіб життя".

З Олімпійськими іграми 1956 року збіглося придушення радянськими танками угорської революції. Ігри 1968-го припали на розстріл радянськими військами повстанців у Чехословаччині. Ніхто в Міжнародному олімпійському комітеті не засудив таких дій Радянського Союзу. Навпаки – країні-агресору довірили Ігри 1980 року. На цю довіру Радянський Союз відповів нападом на Афганістан. Лише тоді цивілізований світ отямився – ігри Олімпіади-80 бойкотували 60 країн, включаючи США. Але спортсмени Великої Британії й Італії до Москви таки поїхали, хоча й "неофіційно".

Історія продовжується. 2008 року під час Олімпійських ігор у Пекіні стався напад Росії на Грузію. Зимові Ігри 2014-го в Сочі дали старт нападу Росії на Україну. Ще одні Ігри в Пекіні, тепер уже зимові, "увінчалися" новою, широкомасштабною, як її називають, агресією Росії проти України. Тому нічого доброго від Олімпійських ігор 2024 року в Парижі очікувати не доводиться. Так уже в тих олімпійців повелося.

Зараз ви читаєте новину «Олімпіада – знак біди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути