На 88 році життя пішов у вічність збирач старожитностей, Заслужений майстер народної творчості України, почесний громадянин Чернівців Іван Снігур. Його серце перестало битися під вечір 8 жовтня.
"Впродовж багатьох років Іван Снігур працював кореспондентом газети "Час", публікував цікаві статті з історії, мистецтва та побуту Буковини. Його матеріали базувались на знаннях рідного краю, який він дуже любив і історію якого досліджував упродовж всього свого життя. Його колекція старожитностей - неоціненний скарб, який Майстер заповів майбутнім поколінням і на основі якого у Чернівцях невдовзі буде створено музей його імені", - пише "Час".
Іван Снігур народився селі Грозинці Хотинського району Чернівецької області. Він був найстаршою дитиною в родині, де підростало ще троє малюків. Сільську школу з румунською та російською мовами навчання мусив покинути, бо треба було орати, сіяти і збирати урожай, аби допомогти батькам утримувати родину. Потім вчився на коваля, майстра з виготовлення візків.
У 1945 році батько повернувся з війни інвалідом. На сімейній раді вирішили, що Іванко мусить їхати на заробітки. У голодний 1946 рік юний Іван Снігур пішки прийшов з Грозинців у Чернівці. То був чи не найважчий період у житті Івана Назаровича.
Пізніше навчався в Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В.І. Мухіної.
43 роки працював у системі художнього фонду Спілки художників України та художньо-виробничого комбінату у Чернівцях. Проявив себе у різних жанрах мистецтва: живопис, оформлення декорацій, реклама, кераміка, дерево, скло, емаль, ткацтво та різні народні вишивки. Багато уваги приділяв писанкарству та реставрації образів на гутному склі. Впродовж багатьох років займався лозоплетінням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер племінник Степана Бандери
Нагадаємо, 1 жовтня в Ужгороді помер художній керівник академічного Закарпатського народного хору Микола Попенко. Очолював колектив 17 років.
Коментарі