!["На його лекціях складно було знайти вільне місце" - що пригадують про літератора Леся Герасимчука](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1038/1038777_w_300.jpg?v=0)
Дев'ять днів минуло після смерті українського перекладача, публіциста й літератора Леся Герасимчука.
Помер на 77-му році, мав хронічні проблеми з серцем.
Слухачка Академії творчої молоді та його студентка Наталія Рожин пригадала, чим запам'ятався їй літератор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер відомий український політблогер і публіцист Горький Лук
"Лесь Герасимчук запам'ятався мені як людина незвичайної чуйності, доброзичливості й глибини, здатний підтримувати й пояснювати складні питання. Мав привабливу усмішку і тонке почуття гумору, яке використовував у викладанні. Я відвідувала його лекції, зал завжди повністю забитий, на уроках німецької або англійської складно було знайти вільне місце. Він доступно міг пояснити студентам важкі теми з культурології. До нього на пару бігли з нетерпінням. Він домігся для нас доступу до бібліотеки Вернадського. Я зверталась до нього за порадою навіть за 20 років після навчання. Не всі його плани збулись, але люди ним захоплювались", - розповіла вона.
Лесь Герасимчук склав і видав кілька англо-українських та українсько-англійських словників, виконав переклад "Пригод Робінзона Крузо" та протягом багатьох років був синхронним перекладачем.
Залишились дві доньки, дружина, четверо онуків та двоє правнуків.
Латвійський письменник В'ячеслав Солдатенко, відомий як Слава Се, помер у Ризі. Чоловік не пережив двобічну пневмонію, викликану інфекцією Covid-19. Його госпіталізували до ризької лікарні 3 червня, однак він не зміг побороти хворобу.
Коментарі