четвер, 08 листопада 2018 00:15

Поліцейські просили "пожертвувати" гроші на пальне - німець про життя в Україні

Поліцейські просили "пожертвувати" гроші на пальне - німець про життя в Україні
Петер Альтхауз у 2016 році переїхав до Львова Фото: Львівська газета

Німець Петер Альтхауз три роки тому переїхав до Львова і заснував туристичне агентство. Організовує тури для іноземців Україною.

"У Східній Європі залишилася одна країна, у якій я побував, але не встиг її дослідити – Україна. Коли приїхав до Львова, побачив що тут є багато потенціалу для розвитку і вирішив залишитися, - розповідає Петер Альтхауз в інтерв'ю "Львівській газеті", - У той час у місті не проводилися екскурсії англійською та німецькою. Тож почав з так званих free walking tours – безкоштовних турів, оплата за які відбувається у вільній формі. Кожен вирішує сам скільки заплатити. Ці тури дуже добре зайшли, тож невдовзі заснували компанію Lviv Buddy і зараз проводимо тури різних форматів. У тому числі приватні і групові".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китаєць вразив виконанням української пісні

"Я очікував, що жити тут дуже тяжко у першу чергу через корупцію. Але тут на Західній Україні, я щасливий бачити зміни і розвиток, наприклад, реформу поліції. За два роки поліція мене зупиняла багато разів, але ніколи не вимагала хабаря.

За словами чоловіка, із корупцією він зіштовхувався лише один раз на сході країни.

"Нашу машину зупинила поліція на дорозі біля Слов'янська і почала стверджувати, що машина їхала з виключеними фарами. Але проблема в тому, що фари на ній включаються автоматично – ти заводиш двигун і фари вмикаються, тому це нереально. Поліцейські сказали, що маю заплатити штраф або можу "пожертвувати" гроші на пальне для поліції. Знав, що моєї вини точно не було, тому запропонував: "Окей, виписуйте офіційний штраф, я візьму цей документ і зателефоную вашому начальству і розповім, що у мене тільки що вимагали хабаря. У підсумку вони сказали: "Можеш їхати, тільки будь обережним на дорозі".

Про те, щоб повернутися в Німеччину, Петер Альтхауз замислюється лише тоді, коли стикається із бюрократією.

"Останнього разу я привіз гроші з Німеччини. У мене є картка в українському банку, тож, теоретично, я можу покласти ці гроші собі на картку. Але банк не дозволяє мені цього зробити, бо у мене тимчасове резидентство. Тобто, я можу отримувати платежі на цей рахунок від інших людей, але сам поповнити не можу. Банк каже, що єдина опція – це зробити транзакцію через німецький банк. Очевидно, таким чином держава побоюється, що я буду займатись відмиванням грошей. Але разом з тим, я можу сам собі переказати гроші через термінали поповнення, щоправда доведеться заплатити 2% комісії".

Стів Кріплані переїхав до Києва і відкрив компанію 13 років тому. Став відомий в Україні, як почав шити костюми для президентів. Сьогодні живе тут зі своєю родиною і розширює бізнес. Чому обрав для життя Україну, чим займався в Індії та як виховує дітей Стів Кріплані розповідає Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Поліцейські просили "пожертвувати" гроші на пальне - німець про життя в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1199
Голосування Що змушує вас думати про еміграцію?
  • Низькі заробітки
  • Імпотенція політичної еліти
  • Війна
  • Відсутність перспектив особистого і професійного розвитку
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути