Ексклюзиви
Четвер, 24 січня 2008 10:48

Знахідка археологів може спростувати теорію походження людини

 Китайські археологи знайшли скам"янілий череп, що пролежав в землі, за оцінками фахівців, близько 100 тисяч років, знахідка може спростувати теорію про походження сучасної популяції людини з Африки.

Знайдений у провінції Хенань череп, що добре зберігся, складається з 16 фрагментів.

"Ще більше здивування, чим хороше збереження, викликає скам"яніла мембрана на внутрішній стороні; це допоможе вченим дослідити нервову систему", - повідомив пресі археолог з хенаньського Інституту культурних реліквій і археологічних досліджень.

Більшість китайських учених розділяють мультирегіональну теорію походження, згідно якої сучасні люди є нащадками популяцій з різних регіонів.

 

Попередні дослідження, проведені Пекінським університетом, датували вік знайденого черепа від 80 тисяч до 100 тисяч років. Крім черепа, археологи виявили близько 30 тисяч скам"янілих останків тварин.

Серйозним фактором, що надавав ваги пануючій теорії походження з Африки, була відсутність людських скам"янілостей віком від 50 тисяч до 100 тисяч років на території Китаю. Мізерні знахідки, зроблені китайськими ученими в колишні роки, не йшли ні в яке порівняння з африканськими, які  добре збереглися в посушливому кліматі.

Преса вже охрестила знахідку китайських археологів найбільшою, після знахідки "пекінської людини" в 1923 році.

Палеонтологи не поспішають з висновками, стверджуючи, що, поки знахідка не досліджена ґрунтовно, всі теорії є лише припущенням, повідомляє РІА Новости.

Зараз ви читаєте новину «Знахідка археологів може спростувати теорію походження людини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 302
Голосування Хто має представити Україну на Євробаченні 2020 у Роттердамі?
  • Krutь
  • Jerry Heil
  • Go A
  • Девід Аксельрод
  • Khayat
  • Tvorchi
  • Хтось із півфіналістів Нацвідбору
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода