З 17 жовтня по 18 листопада в Україні закрилося більше 500 аптек. Про це повідомили в Державній службі лікарських засобів і виробів медичного призначення (ДСЛЗВМП).
В результаті було звільнено 2,5 тисячі співробітників і ще декілька тисяч відправлені у неоплачувані відпустки.
У держслужбі пояснюють таку ситуацію обмеженням максимальної націнки на ліки, яку уряд ввів трохи більше місяця тому. Тепер при оптовому продажі надбавка не може перевищувати 15%, а при роздрібній - 20%. Такі правила розповсюджуються на весь асортимент лікарських засобів, що складається з 9 тисяч найменувань, включаючи вітаміни, лікувальну косметику та інші препарати, які приносять аптекам найбільший прибуток. Раніше держава регулювала націнки тільки на групу життєво важливих препаратів (1,4 тисячі найменувань).
Учасники фармацевтичного ринку вважають, що Кабмін встановив дуже маленьку рентабельність на ліки. "Нормальна націнка для роздрібного продажу 28-31%", - вважає голова Миколаївської фармацевтичної асоціації Олена Прудникова. На думку представників ДСЛЗВМП, в сільських населених пунктах вона має бути ще вищою - близько 35%.
Як наслідок, затверджує прес-секретар ДСЛЗВМП Олена Ліцоєва, зараз аптеки заробляють тільки за умови великого товарообігу або на продажі дорогих імпортних ліків. "Вилучаються (з продажу) дешеві ліки, а це в першу чергу вітчизняна продукція", - пояснює вона.
В результаті українські виробники скорочують об"єми свого виробництва. "Ми зараз випускаємо менше лікарських препаратів, - повідомив голова прес-служби Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Василь Манько. - Головна причина в тому, що дистриб"ютори перестали нам платити", повідомляє Дело
Коментарі