вівторок, 29 липня 2025 08:04

З серпня в Україні масово анулюватимуть бронь від мобілізації: кого це стосується

З серпня в Україні масово анулюватимуть бронь від мобілізації: кого це стосується
Чоловіків почнуть знімати з броні: названо причини та наслідки. ФОТО: Pixabay

З 7 серпня 2025 року в Україні почне діяти оновлений етап мобілізації, у межах якого чимало чоловіків можуть втратити діючу бронь.

Йдеться про військовозобов'язаних, чий статус бронювання втрачає юридичну силу - через закінчення терміну, зміну статусу підприємства або розірвання трудових відносин. Про це повідомляє Уніан з посиланням на чинне законодавство та умови мобілізації у період воєнного стану.

Право на бронювання від мобілізації мають чоловіки, які працюють:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав чергове продовження воєнного стану та мобілізації

- на підприємствах оборонного комплексу,

- в органах влади, зокрема в поліції, прокуратурі, ДСНС,

- на підприємствах, які мають статус критично важливих для економіки чи безпеки держави.

Оформлення броні здійснює виключно роботодавець, подаючи відповідні документи до уповноважених органів. Підтвердженням є витяг з наказу або довідка затвердженого зразка.

З 7 серпня призупинити або анулювати бронювання можуть у таких випадках. якщо у чоловіка закінчився термін дії броні чи відстрочки; підприємство втратило статус критично важливого; організація, яка видала бронь, була ліквідована; військовозобов'язаного звільнили з роботи; трудовий договір було розірвано; бронювання було замінено на інший тип відстрочки.

Також бронь може не бути поновлена, якщо роботодавець не подав повторне подання або зробив це з порушенням вимог.

Військовозобов'язаний може самостійно дізнатися, чи має чинну бронь, через:

- кадрову службу свого підприємства,

- застосунок Резерв+,

- територіальний центр комплектування (ТЦК).

З 7 серпня в Україні на 90 днів продовжено воєнний стан і загальну мобілізацію. Це означає, що чоловіки, які втрачають підстави для відстрочки, можуть бути призвані до лав ЗСУ.

Зараз ви читаєте новину «З серпня в Україні масово анулюватимуть бронь від мобілізації: кого це стосується». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути