За останні кілька місяців зросла частка біженців, які можуть не повернутися в Україну після завершення війни.
Це близько 3,3 млн осіб, йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії.
Через таку ситуацію Україна може втратити 2,7% – 6,9% ВВП щорічно.
Оцінка зросла на 600 тис. з грудня минулого року. Зростання аналітики пояснюють тривалістю війни, атаками Росії на енергетичну інфраструктуру України та адаптацією до життя за кордоном.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повернення біженців: демограф дала невтішний прогноз
На кінець червня 2023 року за кордоном через війну перебуває 5,6 − 6,7 млн українців. Повернутися в Україну після війни планують 63% біженців. 6,8% вважають, що перспективи для їхніх дітей кращі за кордоном.
Багатьом біженцям нікуди повертатися. Їхнє рішення повернутися залежатиме від відбудови або підтримки для переїзду в інші регіони України.
Студенти іноземних навчальних закладів на 68% менш схильні повертатися в Україну, ніж інші. Також не збираються повертатися люди, які не працюють, але активно шукають роботу.
У Польщі працевлаштувалися 84% працездатних українців, які виїхали з України через війну. Знайшли роботу протягом першого місяця перебування у Польщі майже чверть українських біженців.
Від початку повномасштабного російського вторгнення Україну покинули понад 6,8 млн осіб. Такі дані восени минулого року наводило міністерство соціальної політики.
Коментарі
33