
11 червня 1990 року Верховна Рада України запровадила новий порядок обчислення часу — відтоді в Україні час на одну годину відрізняється від московського поясу. Країну приєднали до східноєвропейської часової зони.
На всій території України тепер діє час другого часового поясу UTC+2 (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Остаточний порядок обчислення часу на території України врегулювали постановою Кабміну України від 13 травня 1996 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Крим перейшов на російський час
Час в Україні повністю синхронізований з майже усіма країнами Європи. Перехід на літній та з літнього часу відбувається у всій Європі одночасно. Тому різниця у часі або її відсутність між Україною та іншими країнами Європи є постійною протягом року. Шість країн не використовують літній час - Ісландія, Білорусь, Росія, Туреччина, Грузія, Азербайджан та Вірменія. Вони мають змінну різницю в часі з Україною: у період дії стандартного часу в Україні — Ісландія позаду на дві години, Білорусь, Росія (зона московського часу) та Туреччина попереду на одну, Азербайджан, Грузія та Вірменія — на дві, у період дії літнього часу відповідно, −3, 0 та +1.
Коментарі