У Львові озвучать 22 будівлі для незрячих. Серед них - театри, філармонія, міська рада, обласна адміністрація, управління соціального захисту у кожному районі міста, залізничний вокзал.
"Над вхідними дверима приміщення буде встановлено прилад, який "цокає", - розповідає Оксана Потимко із товариства незрячих. - Колись ми вже так озвучили, наприклад, стоматологічну поліклініку на проспекті Шевченка. Вулиця довга, будинки суцільні, кожні наступні двері - якийсь магазин. Тільки по звуку незрячий може зорієнтуватися, що ось він уже прийшов до потрібних дверей".
Вокзал буде озвучуватись цілодобово, державні установи - у робочий час.
Пристрої будуть реагувати на силу шуму на вулиці. Якщо більший шум машин - вони будуть автоматично збільшувати гучність свого сигналу.
Проект впроваджується програмою ООН та фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Данії.
Сьогодні у Львові також озвучено 13-й тролейбус. Зовнішній динамік повідомляє, що на зупинку прибув тролейбус №13. Також озвучено чотири пішохідних переходи зі світлофорами. На них повідомляється, відкритий перехід на вулицю чи перехід завершено.
Таке озвучення тролейбуса коштує 500-600 тисяч гривень. Озвучення світлофора дешевше - 1-2 тис. грн. Приблизно стільки ж коштує озвучення входу в приміщення установи.
Коментарі
3