пʼятниця, 01 липня 2016 20:31

Військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик прокоментував ситуацію з пред'явленими йому звинуваченнями

Військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик прокоментував ситуацію з пред'явленими йому звинуваченнями
Фото: argumentua.com

Костянтин Кулик в інтерв'ю #Буквам назвав безпідставними звинувачення НАБУ і заявив, що співробітники відомства або виконують чиїсь замовлення, або ж некомпетентні у веденні подібних справ.

"Звинувачення, які висунуті НАБУ, я сприймаю як марення. Ознайомившись з їх змістом, я як слідчий зі стажем з особливо важливих справ, як і інші мої колеги, яким я показував зміст звинувачень, вважаємо, що це є загальнонадзорною довідкою, яка просто викладає обставини здійснення законних угод з 2011 року по сьогоднішній день. Раніше ця довідка могла бути підставою для порушення справи, але ніяк не для пред'явлення підозри. Суть підозр незрозуміла, предмет злочинів незрозумілий. Яке саме законодавство було порушено, для мене незрозуміло. Або співробітники НАБУ виконують замовлення, або вони настільки некомпетентні і це їх професійний рівень. Оскільки вони написали таку єресь. І це тим більш гірше для суспільства", - підкреслив Кулик. Військовий прокурор також повідомив, що вже надав копію підозри представникам ЗМІ для того, щоб юридичне товариство саме дало оцінку цьому документу.

"Те, що це чистісінький піар, можна зрозуміти з того, що в підозрі написаний абзац про те, що я в АТО їздив на машині, яка належала батькові Жиліна - лідера терористичної групи. Весь цинізм цієї єресі, яку підписав Грищук, заступник голови САП, полягає в тому, що це саме я визнав Жиліна лідером терористичної групи "Оплот" і саме я закінчив по ньому проваження і направив справу до суду на заочне засудження. І ніхто інший в Україні цього не зробив. А ці фахівці з САП і НАБУ мені пред'являють те, що я їздив на його машині в АТО. Так, я їздив на машині, яка належала його батькові і яку в 2009 або 2010 році Ірина Німець разом зі своїми батьками купили у його батька", - пояснив Кулик.

Він уточнив, що в той момент в зону проведення антитерористичної операції більше не було на чому добиратися.

"Взяли цю машину, оскільки в ній великий багажник, що зручно. По суті, Німець була проти, але ми все ж завантажили речі, їжу і поїхали. В цій машині ми прожили 2 місяці, перебуваючи на Сході і катаючись по зоні АТО. При чому тут покупка машини в 2009 або 2010 році, коли сам Жилін був ще, здається, оперативником УБОЗ в Харкові? Давайте мені тоді ще пред'явіть пособництво терористичній групі "Оплот"?", - обурився військовий прокурор.

Він уточнив, що був знайомий з Жиліним, який тоді був одним з провідних оперативників УБОЗ Харківської області та "висів" на дошці пошани, ще з часів своєї роботи в Харкові.

"Тоді він реально був одним з найпрогресивніших, активних і думаючих оперативників. Був насправді дуже грамотною людиною. Тоді ми з ним разом направили до суду і засудили першу злочинну організацію в сфері економіки - в той час тільки з'явилася відповідна стаття 255 в Кримінальному кодексі . Ми закінчили цю справу за 6 місяців, буквально ночуючи на диванах на роботі. У той час ми підтримували дружні стосунки. Але це було років 15 назад. Потім в 2004 році мене перевели працюватидо Києва і, по суті, наші відносини обірвалися. Відстань Харків-Київ, менше бачилися, менше спілкувалися - і відносини завмерли. Іноді, раз-два на рік зідзвонювалися, як старі товариші, і все. Посварилися ми з ним один раз і остаточно за часів Майдану. Ми з ним зайняли різні позиції. Я і багато моїх товаришів говорили, просили, переконували його одуматися, стати на сторону народу. Оскільки він підтримував ту сторону і твердив нам, що Антимайдан - це для нього можливість проявити себе. Він виходець з СРСР і у нього була в голові імперія. Він носився з цією ідеєю і нікого не слухав. В результаті, йому було сказано: "Женя, вибач, ми підтримуємо різні сторони, різні погляди. Давай не будемо в такому випадку псувати один одному життя". На цьому і наші шляхи розійшлися", - розповів Кулик.

Згодом, за словами військового прокурора, вже в зоні АТО стала надходити інформація про сепаратистські рухи в Харкові, і з'ясувалося, що однією з терористичних угруповань керує саме Жилін. "Вони займалися контрабандою зброї через кордон і мали на меті вбити одну людину. Відповідно, без всякого я приймаю рішення про те, що треба по ньому розслідувати справу. Ми це робимо. Я йому пред'явив то, що він лідер терористичної групи" Оплот ", і направляю справу до суду. Також ми засудили всіх його сподвижників. І тих, хто з його групи готував вбивство, ми зараз готуємо на заочне засудження. Тобто на момент підведення справи до суду ми були єдині, хто розслідував справу Жиліна. А зараз мене дорікають в тому, що їжджу на його машині в АТО. Так, так збіглося. Тепер машина використовується в благих цілях. Інформацію про моє знайомство з Жиліним я відразу після приїзду в АТО озвучив Матіосу і Грицаку. Ця інформація по моїх з ним відносинах була перевірена СБУ і Військовій контррозвідкою", - підкреслює Кулик.

На його думку, відповідні заяви НАБУ і САП на цю тему робляться для нагнітання ситуації. Військовий прокурор уточнив, що через подібні висловлювання прокурорів другий день під під'їздом його будинку знаходяться представники батальйону "Донбас", які загрожують родині Кулика.

Зараз ви читаєте новину «Військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик прокоментував ситуацію з пред'явленими йому звинуваченнями». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути