У таких азійських державах, як Киргизстан, усе тримається на особі політичного лідера. Коли приходить його наступник, він будує нову систему щоразу.
Пояснює Gazeta.ua політолог Віктор Небоженко, коментуючи кризу в Киргизстані.
"Часто це супроводжується переслідуванням попередньої влади. Це особливість країн, де державність тримається не на законності чи політичній традиції, а на конкретній особі", - каже експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Просив не стріляти у людей: опублікували відео затримання Атамбаєва
Киргизстан належить до зони впливу Росії, наголошує Віктор Небоженко.
"Відповідальність за те, що там відбувається, несе президент Путін. Кремль зацікавлений у стабільній ситуації у Киргизстані. Це - його азійський кордон. Раніше там була перша база США на теренах колишнього СРСР. Москва доклала максимум зусиль, щоб витіснити американців із Киргизстану. За 4 години після першого штурму маєтку колишнього президента до Бішкека виїхав Дмитро Медведєв. Це не тому, що йому подобаються місцеві ландшафти. Має зупинити кризу у Киргизстані та нормувати ситуацію", - додає політолог.
Після спецоперації, що тривала понад добу, 8 серпня силовики затримали колишнього президента Киргизстану 62-річного Алмазбека Атамбаєва у його резиденції поблизу Бішкека. Його звинувачують у зловживанні владою, присвоєнні державних коштів і корупції.
Коментарі