Пожежі в Чорнобильській зоні викликають паніку, яку неможливо зупинити, тому населення потрібно детально інформувати про те, що відбувається.
"Кожного року виникає пожежа в зоні відчуження. Всі відбуваються в тих місцях, де є люди, - недопалок кинули, машина по сухій траві проїхала. Але і всі аерозолі, які гіпотетично можуть бути небезпечні для людей, концентруються саме там - за всі роки спостереження вони не розліталися далі кількох кілометрів від джерела загорання. Ми розуміємо, що за межами 10-кілометрової зони ніяких наслідків бути не може, тобто з наукової точки зору вивчати це питання немає сенсу. Але ми ведемо спостереження, закуповуємо нову апаратуру спеціально для того, щоб інформувати населення про те, куди і що полетіло", - розповів Марк Железняк, професор Інституту радіоекології Університету Фукусіма в Японія, повідомляє Ділова столиця.
"Пожежа в зоні відчуження почався 5 червня близько 10 ранку в 300-500 м від сховища відпрацьованого ядерного палива-2. Станом на 15:00 пожежа охопила лісові насадження на площі близько 15 га. До вечора пожежу загасити не вдалося, тому в центрі прогнозування наслідків радіаційних аварій Укргідрометцентру зробили прогноз щодо можливого переміщення атмосферних мас з продуктами горіння на той випадок, якщо пожежа триватиме як мінімум до 10 ранку середи, 6 червня. Тимчасове підвищення активності "чорнобильських радіонуклідів" буде фіксуватися лише на відстані до 20 км від епіцентру загоряння. Тобто не те, що до Києва, за межі зони відчуження ці повітряні маси просто не потраплять".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежу в Чорнобилі показали з кабіни вертольота
Позаторік сталася пожежа на території Чорнобильської зони відчуження в районі колишнього населеного пункту Буряківка. Горіло 15 га лісової підстилки. До ліквідації лиха залучили вертоліт МІ-8 з водозливним пристроєм та 3 літаки АН-32П.
Коментарі