Загроза державності не зникла після завершення "нормандського формату".
Проце в інтерв'ю журналу "Країна" говорить підприємець Валерій Пекар.
"Триває війна, причому на два фронти. Ми не змогли подолати олігархічну монополістичну економіку. Не вирішили проблему інституційної неспроможності Української держави. Не побудували нові інституції. Не почалося масове культурне відродження — таке, що схоже на прорив дамби, коли виникають десятки і сотні нових імен у літературі, образотворчому мистецтві, кіні, з'являється неймовірна різноманітність і фантастична якість", - вважає експерт.
Іноді відсутність результату - теж результат, і непоганий, каже Валерій Пекар, згадуючи зустріч лідерів Франції, Німеччини, Росії та України.
"Багато людей готувалися до гіршого. Наразі зрада скасовується. Перемоги теж немає. Помиляються ті, хто вважає, що наш президент переграв Путіна. Не праві й ті, хто думає, що Зеленський перетнув червоні лінії. Не сталось нічого. І це чудово. Для нашого лідера це особиста перемога. Він хотів вийти один-на-один з російським ведмедем, маючи якісь ілюзії. Вийшов і встояв. Тепер, мабуть, має менше ілюзій щодо можливості домовитися", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Немає жодних гарантій, що РФ колись віддасть Україні кордон" - політолог
За словами експерта, багато людей в Україні продовжують вважати, що війна з Росією - це випадковість.
"Мовляв, можна "просто припинити стріляти", зустрітися десь посередині, обійнятися, і все буде гаразд.
На фоні "нормандської зустрічі" ми також побачили, що громадянське суспільство змогло перебороти втому та розчарування і заявило жорстку позицію. Неочікувано об'єдналась і українська політична опозиція. Можливість згуртуватися перед обличчям спільної великої загрози - те, чого українцям не вистачало 350 і 100 років тому. Можливо, ми нарешті навчилися", - додає підприємець.
Повне інтервю з Валерієм Пекарем читайте у журналі "Країна" від 19 грудня.
Коментарі