У перші дні аудиту підприємств, які бронювали своїх працівників від мобілізації, було виявлено понад 40 000 військовозобов'язаних, заброньованих з порушеннями.
Найбільші стосуються рівня заробітної плати. Про це пише видання NV Бізнес з посиланням на поінформовані джерела.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вилучили близько 23 млн грн: за 10 днів в Україні викрили 15 схем ухилення від мобілізації
"Коли підприємство подає документи, то вказує велику зарплату. А тільки-но отримує потрібний статус, там починають платити мінімалку", пояснив співрозмовник видання.
Інший чиновник повідомив, що статус критичних підприємств внаслідок аудиту можуть втратити тисячі компаній.
"Щонайменше 20% компаній після аудиту з великою ймовірністю втратять статус критичних підприємств. Це стосується тих, хто спочатку не мав би потрапити до цього списку. Багато з цих компаній могли торгувати квотою на бронь", - сказав він.
Інша проблема в тому, що підприємства, які дійсно потребують бронювання, не зможуть цього зробити у найближчі тижні й побоюються, що "ТЦК встане біля входу та мобілізує більшу частину працівників".
Минулого тижня у "Дії" призупинили послугу електронного бронювання, яка буде недоступною до 15 листопада - на час, поки триває аудит. Він був запущений "через зловживання підприємствами своїм правом.
Крім того, саму процедуру бронювання можуть кардинально змінити. Постанова Уряду від 23 жовтня передбачає, що компанії можуть позбавляти статусу критично важливих.
Перевірка розпочалась чи не одразу після слів президента Зеленського, який був "незадоволений" тим, що відстрочку від мобілізації отримали 1,5 млн людей (до того ж, за словами деяких високопосадовців, кількість заброньованих зросла майже вдвічі "за пару місяців").
Коментарі