Субота, 21 березня 2020 21:12

В Україні коронавірусом може заразитися 22 млн людей – прогноз НАНУ

В Україні коронавірусом може заразитися 22 млн людей – прогноз НАНУ
80% випадків захворюваності коронавірусів проходять у легкій формі. Фото: Укрінформ

Коронавірусом може бути інфіковано 22,2 мільйони людей в Україні. Причина - низький рівень протиепідемічних і профілактичних заходів.

"Зважаючи на збільшення кількості хворих на COVID-19 на території України і міста Києва та орієнтовний прогноз Національної академії наук України при низькому рівні протиепідемічних і профілактичних заходів щодо можливого інфікування 22,2 мільйонів людей в Україні, а також враховуючи кількість населення столиці, його активні міграційні процеси, питання вжиття заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, 17 березня 2020 року було розглянуто на позачерговому засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)", йдеться у протоколі №16 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА "Про запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, та введення додаткових обмежувальних заходів на території міста Києва".

У відкритому доступі подібних прогнозів НАНУ знайти не вдалося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві виявили 7 нових випадків зараження короновірусом

Водночас 11 березня Національною академією наук України було створено робочу групу з проблем (наслідків) поширення коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні.

Її голові, Сергію Комісаренку, доручено організувати роботу з моніторингу та узагальнення інформації про темпи, географію та економічні й соціальні наслідки поширення коронавірусу SARS-CoV-2 з метою розроблення рекомендацій для керівництва держави щодо запобігання його масовому поширенню в Україні.

Також голові робочої групи доручено "організувати регулярні виступи в ЗМІ, а також розміщення на сайті НАН України об'єктивної інформації про небезпеку, яку несе коронавірус SARS-CoV-2, заходи, які вживають вчені НАН України, ситуацію в Україні та світі із запобігання його поширенню тощо".

Крім того, Відділенню загальної біології НАН України доручено створити на базі Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена НАН України робочу групу з вивчення проблем можливого поширення коронавірусу SARS-CoV-2 серед хребетних тварин та його передачі людям.

Раніше представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт наголосив, що 80% випадків захворюваності коронавірусів проходять у легкій формі.

Зараз ви читаєте новину «В Україні коронавірусом може заразитися 22 млн людей – прогноз НАНУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 50171
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути
Погода