У середу, 22 вересня, в Україні розпочалися стратегічні командно-штабні навчання "Об'єднані зусилля – 2021".
Їх основна мета ‒ підвищення оборонних спроможностей України та покращення взаємосумісності зі Збройними силами держав-членів НАТО, повідомляє Міноборони у Facebook.
У навчально-бойових завданнях візьмуть участь військові підрозділи 15 країн. Зокрема 11 країн-членів НАТО та чотири країни-партнери. Крім того, від Північноатлантичного альянсу, а саме зі Стратегічного командування НАТО з операцій, запланована участь групи експертів.
Загалом буде задіяно близько 12,5 тис. військових та понад 600 одиниць озброєння і військової техніки.
Навчання пройдуть у три етапи. На першому та другому будуть відпрацьовані питання управління силами оборони держави під час відсічі збройної агресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії та Білорусі почалися спільні військові навчання
На третьому - планується відпрацювання елементів управління угрупованнями військ під час ведення операцій із застосуванням багатонаціональних підрозділів зі складу Збройних сил держав-партнерів.
В основу практичних дій покладено виконання спільних завдань сил і засобів Збройних сил України та держав-партнерів - членів НАТО.
Військові маневри триватимуть до 30 вересня.
У перший день навчань на полігоні "Ягорлик" пройшли підсумкові тактичні навчання підрозділів зенітних ракетних військ із бойовою стрільбою.
Розрахунки С-300, "Бук-М1", С-125 та "Оса" виконали імітаційні пуски зенітних керованих ракет по повітряних цілях.
Роль цілей виконували безпілотні літальні апарати ВР-2 "Стриж", ВР-3 "Рейс", винищувачі Су-27, МіГ-29 та штурмовики Су-25.
У повітрі зімітували масований повітряний напад ворога.
Ракетники одночасно відбивали авіаналіт та обстріл крилатими ракетами важливих державних об'єктів країни.
Наступний етап – проведення бойових стрільб із реальними пусками зенітних керованих ракет.
20 вересня стартували українсько-американські навчання Rapid Trident-2021 на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки.
У них візьмуть участь 6 тис. військовослужбовців із 15 країн-партнерів. Основна мета навчань - підготовка до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій.
Rapid Trident-2021 триватимуть по 1 жовтня 2021 року.
Коментарі