В Україні телефонних прослуховувань набагато більше, порівняно з іншими державами. Це - через необов'язковість спецслужб повідомляти підозрюваних про стеження по закінченні операції.
Про це на прес-конференції в Києві розповів Тарас Шевченко, директор Інституту Медіа Права.
"У розвинених країнах після того, як стосовно людини збиралась інформація, але кримінальну справу не порушили, її мають повідомити про це, - говорить Шевченко. - Наприклад, за вами стежили у межах якоїсь кримінальної справи. Звичайно, поки йде слідство, вам ніхто не скаже про стеження чи факт кримінальної справи. Це нормально. Але якщо вона не перейшла на наступний рівень, підозрювану людину мають повідомити, що її телефони прослуховувались і за нею велося стеження".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інформацію про роботу ВР та КС незаконно закривають для українців - експерт
За словами експерта, у такому разі людина матиме можливість "подати до суду й оскаржувати законність цієї дії".
"Громадянин може навіть вимагати компенсації моральної шкоди. При нашому законі це, у принципі, неможливо. Людина ніколи не дізнається, що проти неї велося стеження. Коли спецслужби знають, що вони нікого не повинні повідомляти, то можуть слухати будь-кого і не дбати про дотримання процедур", - зазначив правозахисник.
Він також додав: "В Україні кількість телефонних прослуховувань зашкалює. Це величезні цифри, які суттєво більші, ніж в інших країнах".
Коментарі
4